Energetikos inspekcijoje - 400 prašymų kompensuoti saulės elektrinių projektus
2013-08-12

Vilnius, Valstybinė energetikos inspekcija jau yra gavusi 381 prašymą kompensuoti sustabdytus saulės elektrinių projektus po to, kai Seimas šių metų pradžioje sustabdė projektų plėtrą. Inspekcija prašymų laukia iki rugsėjo 1 dienos.

"Valstybinė energetikos inspekcija iki rugpjūčio 8 dienos užregistravo 381 prašymą dėl išlaidų, susijusių su elektrinės projekto plėtojimu, kompensavimo. Šiuo metu bendra prašomų kompensacijų suma nėra nustatyta", - BNS sakė inspekcijos atstovė Milda Levandraitytė.

Anot jos, kol kas nė vienas prašymas nenagrinėtas, o komisija į pirmąjį posėdį rinksis rugpjūčio pabaigoje. Ji sakė, jog prognozuoti, kiek prašymų bus sulaukta iki rugsėjo 1 dienos, sudėtinga.

Dojus agro 19 09 10

Vyriausybė numato kiekvienam veiklos atsisakiusiam saulės elektrinių plėtotojui kompensuot iki 100 tūkst. litų. Skaičiuojama, kad visoms kompensacijoms prireiks ne daugiau kaip 200 mln. litų.

Anksčiau energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius yra teigęs, kad jeigu būtų įgyvendinti visi saulės elektrinių projektai, kuriems išduoti leidimai, o skatinamasis tarifas ir toliau būtų 1,44 lito už kilovatvalandę, valstybei tai kainuotų 400-500 mln. litų per metus.

Kompensacijoms numatoma naudoti lėšas, gautas iš VIAP. Vienam plėtotojui maksimaliai galėtų būti kompensuojama maždaug iki 100 tūkst. litų.

Išlaidos bus kompensuojamos tiems saulės energijos plėtotojams, kurie patyrė išlaidų iki 2013 metų vasario 1 dienos ir kuriems nebuvo pratęstas leidimų galiojimas arba kurie iki liepos 1 dienos nesikreipė dėl leidimo pratęsimo. Visi šie asmenys iki rugsėjo 1 dienos gali teikti prašymus Valstybinei energetikos inspekcijai.

Seimas šiemet sausį priėmė įstatymus, kuriais buvo realiai sustabdyta saulės elektrinių plėtra. Kartu buvo numatyta galimybė kompensuoti pagrįstas išlaidas, jeigu nepavyktų projektų įgyvendinti per įstatymų nustatytą terminą.

Kainų komisijos patvirtintame 2013 metų VIAP biudžete gamybai ir iš atsinaujinančių energijos išteklių ir balansavimui yra numatyta skirti 184,212 mln. litų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai