Elektros jėgainė tarsi saulėgrąža seka paskui saulę
2013-11-05

Širvintos. Gelvonų seniūnijoje, Bagaslaviškyje ūkininkaujantis Bronislavas Liubomiras Vošteris savo kieme įsirengė net du alternatyvios elektros energijos šaltinius - vėjo ir saulės jėgaines. „Spėjau įšokti į jau benuvažiuojantį traukinį", - sako ūkininkas, elektros gavybą laikantis papildomu nedideliu verslu.

Bagaslaviškyje L. Vošterio sodybą parodys kiekvienas - tai garsus sėmenų ir rapsų aliejaus spaudėjas. 250 ha žemės dirbantis žemdirbys didžiuojasi ne tik visoje šalyje išpopuliarėjusiu aliejumi, bet ir modernia nuosava saulės jėgaine.

Saulės elektrinė sukasi aplink savo ašį reaguodama į saulės šviesą - taip maksimaliai padidinamas jos efektyvumas

„Kaip man sakė projektuotojai, tai viena didžiausių mūsų šalyje kaime įrengtų saulės jėgainių", - sako L. Vošteris, pridurdamas, kad ją įrengti suskubo pačiu laiku, tarsi spėdamas įšokti į benuvažiuojantį traukinį. Mat sustabdžius paramą, ši investavimo kryptis žemdirbiams tapo ne tokia patraukli.

Ūkininkas Bronislavas Liubomiras Vošteris skaičiuoja, kad saulės energiją naudojanti elektrinė jam visiškai atsipirks per šešerius metus

Pernai metais įrengta saulės elektrinė „Vošteris SOLAR", kurios projektinė metinė elektros energijos gamyba siekia 22 000 kWh. Jėgainė yra ypatingos konstrukcijos - jos plokštuma įrengta taip, kad automatiškai reaguoja į saulės judėjimą ir visada būna atsigręžusi į saulės pusę. „Iš ryto ji būna atsigręžusi į Rytus, o iki vakaro tolygiai apsuka 180 laipsnių kampą ir jau žiūri į Vakarų pusę", - paaiškina šeimininkas.

Šios saulės energijos elektrinės įrengimas ūkininkui kainavo 120 tūkst. litų. „Esu tikrai patenkintas. Skaičiuoju, kad ši investicija atsipirks per šešerius metus. Elektros energijos pardavimo sutartį turiu sudaręs 12 metų", - sako ūkininkas, ant sodybos pastatų stogų įrengęs dar papildomai saulės baterijų. Visą pagamintą elektros energiją jis parduoda po 1,6 Lt už kilovatvalandę, o perka, kaip ir visi privatūs klientai, po 0,4-0,5 Lt.

Kieme smagiai sukasi ir vėjo elektrinė, kurios pagamintos elektros energijos ūkininkas neparduoda elektros tinklams, bet naudoja vandeniui ir patalpoms pašildyti. Elektros gavybą iš atsinaujinančių šaltinių L. Vošteris laiko nedideliu papildomu verslu, duodančių pajamų greta pagrindinės ūkio veiklos - žemės ūkio produktų gamybos.

Ūkininko kieme sukasi ir vėjo jėgainė

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai