Elektros gamybos iš atsinaujinančių šaltinių tiesiogiai subsidijuoti nereikia?
2014-06-06

Vilnius. Subsidijos pakeitė elektros rinkos veikimo principus: iš atsinaujinančių šaltinių gaminama energija dažniausiai neturi vartotojo, sako bendrovės „Lietuvos energija“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Dalius Misiūnas valdžią ragina galvoti apie kitas elektros gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių rėmimo formas.

„Kitaip tariant, tokia sistema naudinga ne vartotojams, o elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintojams. Tokia situacija susidarė, nes gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių buvo subsidijuojama tiesiogiai. Manau, kad ateityje turi būti galvojama apie kitas rėmimo formas, kad būtų remiamos technologijos, investicijos, bet galbūt atsisakoma tiesioginio gamybos (kiekvienos pagamintos kilovatvalandės) subsidijavimo", - „Verslo žinioms“ teigė D. Misiūnas.

Dojus agro 19 09 10

Jis įsitikinęs, kad verta atkreipti dėmesį į konsultacijų bendrovės „Accenture“ pateiktas energetikos pertvarkos studijos išvadas, sakančias, kad visiems rinkos dalyviams, administratoriams, reguliuotojams ir vartotojams aktyviai dalyvaujant priimant efektyvius sprendimus galima smarkiai sumažinti Europos energetikos sistemos pertvarkymo sąnaudas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai