Degalinių sąjungos vadovas: „Orlen Lietuva“ iškreipia konkurenciją
2014-10-31

Vilnius. Lietuviškų degalinių sąjunga teigia, kad naftos bendrovė „Orlen Lietuva", pasirašiusi tarpininkavimo sutartį su bendrove „Imlitex" dėl žymėto dyzelino prekybos, iškreipia konkurenciją. Sąjungos vadovo teigimu, Konkurencijos taryba nepagrįstai atsisakė pradėti tyrimą dėl galimo bendrovės piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, todėl ji kreipėsi į teismą.

„Orlen Lietuva" vienam pirkėjui („Imlitex") yra sudarę išskirtines sąlygas, palyginti su kitais pirkėjais Lietuvoje. Tai mūsų netenkina, tai iškreipia konkurenciją rinkoje", - sakė sąjungos vykdomasis direktorius Vidas Šukys.

Anot jo, sąjunga taip pat norėjo pasirašyti su „Orlen Lietuva" tarpininkavimo sutartį, tačiau bendrovė atsisakė tai padaryti.

Dojus agro 19 09 10

„Kai mes pamatėme, kad rinkoje atsirado naujas dalyvis, mes parašėme laišką „Orlen Lietuva" vadovybei, kad norėtume būti tokie pat atstovai. Jie parašė, kad reikia atitikti tam tikras sąlygas. Mes atitikome tas sąlygas, tada jie galiausiai pasakė, kad jiems tokie agentai nėra reikalingi, nes agentų veikla yra nuostolinga, bet sutartis su ta įmone („Imlitex" - BNS) vis dar galioja", - komentavo V.Šukys.

Sąjungos vadovo teigimu, „Imlitex" nurodo, kad ji yra oficiali „Orlen Lietuvos" atstovė ir prekiauja visų rūšių degalais.

„Mes nenorim, kad kažką nubaustų ar kažkam priteistų milijonų. Mes norim, kad įpareigotų nutraukti šitą sutartį ir nebūtų kažkokio išskirtinio ūkio subjekto", - kalbėjo V. Šukys.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pranešė ketvirtadienį priėmęs nagrinėti sąjungos skundą, kurio prašoma inicijuoti tyrimą dėl „Orlen Lietuvos" dominavimo rinkoje. Sąjunga pernai kovą kreipėsi į Konkurencijos tarybą, tačiau neradusi pagrindo, taryba rugsėjo pabaigoje nusprendė tyrimo nepradėti.

Registrų centro duomenimis, praėjusiais metais didmenine prekyba druska, cheminiais, pašariniais produktais, įvairia tada, maisto priedais, pakavimo medžiagomis ir kitais produktais užsiimančios „Imlitex" apyvarta padidėjo 14,8 proc. iki 433,4 mln. litų, grynasis pelnas smuko 17,2 proc. iki 2,4 mln. litų.

93,3 proc. „Imlitex" akcijų valdo „Imlitex Holdings", likusią dalį - Vengrijos bendrovė „Chimport Company KFT". Po 38 proc. „Imlitex Holdings" akcijų valdo įmonės direktorius Renatas Augustinas ir valdybos pirmininkas Vygandas Blandis, po 10,9 proc. - Audrius Grigaitis ir Raimondas Augustinas, 1,5 proc. - Robertas Gumbys, 0,6 proc. - Vygintas Orantas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai