Baigiama statyti didžiausia plūduriuojanti saulės jėgainė Europoje
2015-11-12

Londonas. Jungtinėje Karalystėje baigiama statyti didžiausia Europoje plūduriuojanti fotoelektros jėgainė. Investicijos sudaro beveik 5 mln. eurų (3,5 mln. svarų). Jėgainė montuojama Haido mieste, netoli Mančesterio, esančio tvenkinio paviršiuje.

Ją sudarys apie 12 tūkst. fotoelektros modulių, kurių bendra galia 3 MW. Bendras jų paviršiaus plotas - 45,5 tūkst. kv. m.

Šį investicinį projektą įgyvendina „United Utilities" - didžiausia Britanijos vandens ir nuotekų valymo įmonė. Jos tikslas - ne vien gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, bet ir sumažinti savo veiklos išlaidas. Anot įmonės atstovų, saulės jėgainės ūkis patenkins apie 1/3 energijos poreikio, reikalingo vietos vandens ir nuotekų valymo infrastruktūrai aptarnauti.


„United Utilities“ nuotr.

Remiantis skaičiavimais, kuriuos pateikia bendrovė, metinė plūduriuojančios saulės elektros energijos jėgainės gamyba sudarys apie 2,7 GWh. Jėgainė turėtų pradėti funkcionuoti šių metų pabaigoje.

Ši jėgainė taps didžiausia Europoje ir antra pagal dydį pasaulyje. Ją aplenks tik japonų fotoelektros jėgainė Kavagos mieste, kurios galia - 7,5 MW, o metinė elektros energijos gamyba sudaro 8,3 GWh.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai