Alternatyvūs energijos šaltiniai - ar saulėgrąžos nukonkuruos kukurūzus?
2012-12-10

Berlynas. Dėl atsinaujinančios energetikos plėtros didėja energetinių augalų įvairovės poreikis. Vokietijoje biodujų gamybai plačiai naudojamas kukurūzų silosas. Tačiau esama ir kitų alternatyvų, kurios ne tik papildo kukurūzų pasėlius, bet ir praverčia sėjomainai ar kaip humuso šaltinis.

Portalas agrarheute.com. rašo, kad tarp žemdirbių, užsiimančių energetinių augalų auginimu, didėja susirūpinimas dėl sėjomainai skirtų kultūrų stygiaus. Saulėgrąžos galėtų būti puiki alternatyva biodujų gamybai naudojamiems kukurūzams. Rekomenduojama rinktis veisles, pasižyminčias  vėlyva branda ir dideliu biomasės kiekiu. Dažniausiai šie geltonžiedžiai augalai auginami kartu su kukurūzais mišriuose pasėliuose. Derlius nuimamas vienu metu, ruošiamas mišrus silosas. Biodujų gamybai skirtų augalų derlius imamas iškarto po saulėgrąžų žydėjimo.

Specialistai teigia, kad auginant mišrius pasėlius, reikia taikyti optimalius sėjos metodus. Geriausia sėti pakaitomis - keturias eiles kukurūzų ir keturias eiles saulėgrąžų. Dėl mišriuose pasėliuose sunkiai įgyvendinamos piktžolių kontrolės, nerekomenduojama sėti lengvoje dirvoje ar daug humuso turinčiame dirvožemyje.

Dojus agro 19 09 10

Be to, saulėgrąžų ir kitų kultūrų mišiniai taip pat užtikrina tvarų biomasės augimą. Pvz., stabilių pajamų įmanoma gauti iš spalvingai žydinčių saulėgrąžų mišinių su avižomis, vikiais, žirniais, svidrėmis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai