Žemės ūkio rėmimą reikia paprastinti - komisaras F. Hoganas
2015-10-19

Briuselis. Paprastesnė ir lankstesnė Bendroji žemės ūkio politika padėtų sumažinti rinkos svyravimų poveikį kaimo ekonomikai ir suteiktų jai dinamikos, pareiškė Europos Regionų komitetas, pritardamas Europos Komisijos planams sumažinti BŽŪP administracinę naštą.

ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan - nuotr.) spalio 13-osios posėdyje informavo Regionų komiteto narius, jog BŽŪP supaprastinimas yra būtinas, siekiant efektyviau remti Europos Sąjungos žemės ūkį tuo metu, kai daugelis ūkininkų kenčia dėl kainų nuosmukio.

Komiteto nariai pabrėžė, kad 500 mln. eurų paramos skyrimas nuo krizės nukentėjusiems žemdirbiams parodė, jog struktūriniai pokyčiai ir BŽŪP supaprastinimas yra būtini.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Komiteto nariai išreiškė nuostatą, kad paprastinant  BŽŪP turi sumažėti biurokratinė našta, o kaimo ekonomika sulaukti efektyvesnės paramos.

Kalbėdamas apie BŽŪP ateitį, F. Hoganas pareiškė, kad bendrosios žemės ūkio politikos reformavimas padėtų sutaupyti laiko ir sumažintų ūkininkų, įmonių ir valdžios institucijų išlaidas.

Kaip informuoja „Agra presse“, F. Hoganas savo kalboje užsiminė apie keletą BŽŪP reformavimo priemonių paketų. Artimiausiomis savaitėmis planuojama pristatyti pakeitimus, susijusius su paraiškų teikimo terminais tiesioginėms išmokoms gauti. Vėliau numatyta pristatyti pasėlių įvairinimo, žalinimo ir susietosios paramos naujoves. Iki gegužės mėnesio planuojama parengti ekologinių ūkių techninio reglamentavimo pakeitimus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai