Žemdirbių rėmimo paprastinimas - esminė būsimos BŽŪP sąlyga
2018-02-23

Briuselis. BŽŪP yra viena iš efektyviausių bendrijos politikos krypčių, tačiau laikmetis reikalauja šią politiką ryžtingiau koreguoti, tokį kreipimąsi ES šalių žemės ūkio ministrams adresavo ES žemdirbių ir žemės ūkio kooperatyvų organizacijos Copa-Cogeca.

Copa-Cogeca mano, kad EK komunikatas dėl žemės ūkio ir maisto produktų ateities yra geras atspirties taškas tolesniam darbui. Vis dėlto reikia garantuoti, kad BŽŪP supaprastinimas bus priimtinas ūkininkams, kad ji išliks tikra bendrijos politika ir bus apsaugota nuo „nacionalizacijos" bei tinkamai finansiškai remiama, nurodo Copa ir Cogeca vadovybė.

Copa-Cogeca teigiamai vertina ES biudžeto komisaro Giunterio Otingeriio (Guenther Oettinger) planą padidinti ES biudžetą 1,1-2,1 proc., siekiant geriau finansuoti BŽŪP, pašalinti atotrūkį, kuris atsiras po to, kai Didžioji Britanija pasitrauks iš ES, o taip pat reaguojant į migracijos ir saugumo iššūkius.

Copa ir Cogeca teigiamai vertina, kad bus išlaikti du BŽŪP ramsčiai. Tiesioginės išmokos turi likti pirmajame BŽŪP ramstyje, esant dabartiniam lygiui, be bendrojo finansavimo.

Ūkininkų pajamos sudaro tik 40 proc. vidutinio ES darbo užmokesčio; išmokos nėra susijusios su gamyba, todėl turi neįtikėtinos ekonominės svarbos palaikant ūkininkų pajamas. Susijusi su gamyba parama taip pat yra svarbi siekiant išsaugoti nykstančių kaimo vietovių gyvybingumą.

Tačiau EK pasiūlytas naujas BŽŪP įgyvendinimo modelis kelia ir nerimo, pabrėžia Copa ir Cogeca. Šios organizacijos siekia užtikrinti, kad BŽŪP netaptų nacionaline politika ir prisidėtų prie aplinkos būklės gerinimo ir paramos supaprastinimo.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai