Žemdirbiai Briuselyje protestuoja prieš nepakankamas ES išmokas
2012-11-22

Briuselis. Trijų Baltijos šalių ūkininkai ketvirtadienį Briuselyje protestuoja prieš mažas Europos Sąjungos tiesiogines išmokas Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiams. Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko, žemdirbiai tikisi, kad politikai atkreips dėmesį į Baltijos valstybių problemas.

„Mes darom, ką galime. Tikimės, kad visgi atkreips dėmesį į mus ir sveikas protas nugalės, nes pagal dabartines sąlygas Baltijos valstybių žemdirbiai negali konkuruoti su Vokietija, Prancūzija, kai šitaip skiriasi išmokos", - BNS iš Briuselio telefonu sakė A.Stančikas. Pasak jo, protesto akcijoje dalyvaus 100 žmonių, iš Lietuvos atvyko kelios dešimtys žemdirbių.

 „Žemdirbiai labai tikisi, kad prezidentė D. Grybauskaitė prisijungs prie mūsų. Tikimės to palaikymo iš aukščiausių šalies pareigūnų, nes kai nesulaukiama dėmesio iš valstybės vadovų, sunku ką nors keisti", - teigė Žemės ūkio rūmų atstovas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Lietuvos žemdirbiai dabar gauna išmokas, sudarančias apie 50 proc. ES vidurkio, būsimoje finansinėje perspektyvoje jas numatoma padidinti iki 65 proc. ES vidurkio. Baltijos šalių žemdirbiai norėtų gauti bent ES vidurkį siekiančias išmokas.

Briuselyje lapkričio 22-23 dienomis vyks Europos Sąjungos Vadovų tarybos susitikimas, kur ES valstybių ir vyriausybių vadovai bandys susitarti dėl 2014-2020 metų biudžeto.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai