Vokietijos ūkininkai baiminasi nuostolių dėl BŽŪP reformos
2012-03-21

Berlynas, kovo 21 d. Vokietijos ūkininkai nuogąstauja, kad naujoji Europos Sąjungos žemės ūkio politika (BŽŪP) atneš jiems nuostolių. Vokietijos ūkininkų sąjunga mano, kad ūkininkams neturėtų būti taikomi privalomi aplinkosaugos reikalavimai, o smulkiųjų ūkių skatinimas neturėtų būti vykdomas mažinant paramą stambiems ūkiams.

„Vokietijos ūkininkai ir taip daro labai daug aplinkos labui - esame įsitikinę, kad prievolių iš ES šioje srityje mums nereikia", - „Mano ūkiui" sakė Vokietijos ūkininkų sąjungos viceprezidentas Verneris Hilse (Werner Hilse – nuotr.). Ūkininkų atstovas įsitikinęs, kad išmintingiau būtų aplinką tausoti skatinant efektyvesnį išteklių naudojimą, o ne žabojant gamybos intensyvumą, kai maisto poreikis pasaulyje nuolat auga.

V. Hilse nuogąstauja, kad Vokietijos ūkininkams daug nuostolių sukels planuojami BŽŪP reikalavimai dėl pasėlių įvairovės. Vokietijoje sparčiai vystosi energijos gamyba iš vietinių šaltinių. Kai kuriuose regionuose 70-80 proc. pasėlių sudaro energetinėms reikmėms auginami kukurūzai. „Jei būsime priversti paisyti pasėlių įvairovės reikalavimų, nebegalėsime atsižvelgti į rinkos poreikius", - aiškina Vokietijos ūkininkų atstovas.

Vaderstad 12 05

Kitas svarbus naujosios BŽŪP žingsnis - perskirstyti paramą tarp skirtingo dydžio ūkių, daugiau dėmesio skiriant mažiems ūkiams. Šis aspektas Vokietijos ūkininkų sąjungai taip pat kelia nerimą. V. Hilse sutinka, kad šeimos ūkius (per juos vyksta kartų kaita, todėl Vokietijoje nėra tokia aktuali ūkininkų amžiaus problema) reikia skatinti aktyviau, tačiau yra įsitikinęs, kad tai neturėtų būti daroma atimant paramą iš stambių ūkių.

„Hektaras visur vienodas - tiek mažame, tiek dideliame ūkyje. Negalime skriausti stambiuose ūkiuose ūkininkaujančių žemdirbių vien todėl, kad jie susivienijo. Būtent gebėjimas dirbti kartu ir yra stiprioji Vokietijos žemės ūkio pusė", - įsitikinęs V. Hilse.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai