Vienuolika ES šalių reiškia bendrą poziciją dėl BŽŪP
2010-12-15

Varšuva, gruodžio 15 d. Vienuolika Europos Sąjungos šalių, tarp jų Lietuva, pasirašė deklaraciją dėl paprastos, sąžiningos, orientuotos į rinką Bendrosios žemės ūkio politikos po 2013 m. Šalys pasisako už tai, kad ateityje daugiau ES lėšų būtų skiriama kaimo plėtrai, mažinant tiesioginių išmokų biudžetą, informuoja portalas portalspozywczy.pl.

Lenkijos inicijuotą deklaraciją taip pat pasirašė Bulgarija, Kipras, Čekija, Estija, Lietuva, Latvija, Portugalija, Rumunija, Slovakija ir Švedija. Tarp deklaracijos autorių nėra tokių žemės ūkio kraštų, kaip Prancūzija, Vokietija ir Italija.

Deklaracijoje pasisakoma už žemės ūkio rėmimą atsisakant istorinių kriterijų, ir naujų, objektyvių kriterijų paramai gauti nustatymą nacionaliniuose BŽŪP įgyvendinimo dokumentuose, kad būtų sumažinti didžiuliai skirtumai tarp regionų. Šalys-signatarės ragina išlaikyti abu BŽŪP ramsčius, t. y. tiesiogines išmokas paramą kaimo vietovių plėtrai, pabrėždamos, kad po 2013 m. antrasis ramstis (kaimo plėtra) turi būti stiprinamas.

„Tikimės, kad ši politika taps paprastesnė ir labiau skatins plėtrą. Todėl dar kartą grįžtame prie būtinybės aktyviau finansuoti BŽŪP II ramstį, skatinant plėtros politiką ir konkurencingumą", - sakė žurnalistams Briuselyje Lenkijos žemės ūkio ministras Marekas Savickis (Marek Sawicki).

M. Savickis džiaugėsi, kad tarp deklaracijos signatarų yra ne tik ES naujosios šalys, bet ir senbuvės: Švedija ir Portugalija. Jis išreiškė įsitikinimą, kad ši grupė plėsis. Anot ministro, deklaraciją palaiko Ispanija ir Vengrija, tačiau priklausydamos ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujančių šalių trejetui, jos nepasirašė dokumento, teikdamos pirmenybę neutralumui.

RVAC 21 09 30

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai