Smulkiausių ūkių šalis nepritaria išmokų ribojimui
2018-07-13

Bukareštas. Rumunija laikysis pozicijos, kad Bendrajai žemės ūkio politikai (BŽŪP) turi būti numatytas mažų mažiausiai tokios pat apimties biudžetas, kaip iki šiol, ir nepalaikystiesioginių išmokų ribojimo, pareiškė šalies žemės ūkio ministras Petre Dajis (Petre Daea).

Šią poziciją P. Dajis išreiškė per susitikimus su Austrijos ir Vokietijos ministrais. Šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija perduos vadovavimo estafetę Rumunijai 2019-ųjų sausį. Anot Žemės ūkio ministerijos pranešimo, Vienos ministrų susitikimas buvo skirtas aptarti konkrečius klausimus, susijusius su pirmininkavimo perdavimu.

Per susitikimą Berlyne su Vokietijos žemės ūkio ministre Julija Kliokner (Julia Klöckner) Rumunijos ministraspakartojo, kad nepalaiko tiesioginių išmokų ribojimo bei pasidžiaugė, kad Rumunijos ir Vokietijos požiūriai šiuo klausimu sutampa.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Vokietijos ministrė akcentavo šalių bendradarbiavimo būtinybę siekiant bendro požiūrio į žemės ūkio politiką.

„Svarbu žinoti kaimyninių šalių žemės ūkio padėtį. Mes norime sudėlioti bendrus mūsų pozicijų taškus ir bendradarbiauti dėl vieningos būsimos žemės ūkio politikos koncepcijos. Geri santykiai ir dialogas su Europos partneriais yra privalomi. Tai prielaidos, stiprinančios vienybę Europoje...", - sakė ministrė J. Kliokner.

Jos teigimu, Europos ūkininkai susiduria su iššūkiais, kuriuos įveikti įmanoma turint bendrą modernią ir nebiurokratinę žemės ūkio politiką.

Rumunija yra šalis, kurioje kiekybiškai daugiausia žemės ūkio valdų (3,6 mln.): šiai šaliai tenka apie trečdalis visų ES-28 ūkių. Vidutinis ūkio dydis sudaro apie 3,5 ha ir yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai