Šiaurės Airija atsijojo, kas ūkininkauja aktyviai, o kas ne
2015-03-23

Belfastas. Maždaug 5 tūkst. Šiaurės Airijos žemės ūkio subjektų gali pasitraukti iš verslo, nes neatitiks aktyviam ūkininkavimui keliamų reikalavimų, o tuo pačiu praras teisę į išmokas ir kitą paramą.

Šiaurės Airijos Žemės ūkio departamentas išsiuntė laiškus 7 217 žemės ūkio įmonių, kurios, manoma, gali neatitikti aktyvaus ūkininkavimo reikalavimų. Prieštaraudami dėl tokio reikalavimo teisėtumo, 5 172 subjektų neatsakė į Departamento raginimus įrodyti, kad ūkininkaujama aktyviai. 2 045 įmonės atsakė iš karto ir nurodė, kad aktyviai pradės ūkininkauti 2015 m., tad prašo būti įrašytos į bendrąją paraiškos formą, kai tik ji bus prieinama, praneša „Belfast Live".

Šiaurės Airijoje iš viso yra 31 000 žemės ūkio subjektų, kurie naudojasi Europos Sąjungos parama. Gali būti, kad šeštadalis bus priversta atsisakyti žemės ūkio veiklos dėl sugriežtėjusių reikalavimų. Iki šių metų gegužės vidurio manantieji, kad atitinka nurodytas sąlygas, turi pateikti paraiškos formą Žemės ūkio departamentui.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Kaip teigia departamento atstovai, jie įsipareigojo išanalizuoti visų žemės ūkio subjektų, kurie 2014 m. pateikė paraiškas gauti ES išmokas, galimybes ir identifikuoti tuos, kurie neatitinka aktyvaus ūkininkavimo reikalavimų, todėl negalės pretenduoti į išmokas 2015 m. „5 172 žemės ūkio veiklos subjektai, kurie neatsakė į Departamento raginimus, nebus įrašyti į bendrąją paraišką, bet galės savarankiškai teikti paraiškos formą iki gegužės 15 d., jeigu mano, kad iki to laiko įvykdys schemos tinkamumo sąlygas", - pabrėžė Šiaurės Airijos Žemės ūkio departamento atstovas.

Pagal bazinės išmokos schemą (BPS), į tiesioginę paramą galės pretenduoti tie, kurie kreipiasi ir atitinka BPS sąlygas. Viena iš svarbiausių sąlygų (apibūdinama kaip aktyvus ūkininkavimas) yra tai, kad teisė gauti išmoką suteikiama tik asmeniui, galinčiam savarankiškai priimti sprendimus ir prisiimti finansinę riziką, susijusią su žemės ūkio veikla, dėl žemės, dėl kurios prašo paramos.

Kaip neatitinkančios aktyvaus ūkininkavimo reikalavimų nurodytos įmonės, kurių verslas susijęs su oro uosto, geležinkelio, vandentiekio, nekilnojamojo turto paslaugomis, nuolatinio laisvalaikio ir sporto aikštelių organizavimu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai