Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Sensacija: ES įstatymų leidėjai atmetė siūlymą dėl pesticidų naudojimo mažinimo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Strasbūras. Europos Sąjungos įstatymų leidėjai atmetė pasiūlymą iki šio dešimtmečio pabaigos perpus sumažinti pesticidų naudojimą.

Šis sprendimas sudavė smūgį ES bendros žemės ūkio politikos siekiui dėl ekologiškesnio ūkininkavimo.

Europos Parlamentas (EP) 299 balsais prieš 207 atmetė rekomendaciją, kuriai pritarė EP Aplinkos komitetas, remdamasis 2022 metų Europos Komisijos pateiktu tekstu.

Bioversija 2024 07 09 m7

Rekomendacijoje raginama iki 2030-ųjų 50 proc. sumažinti cheminių pesticidų naudojimą ir visiškai uždrausti juos naudoti jautriose teritorijose, pavyzdžiui, visose žaliosiose miesto erdvėse, įskaitant parkus.

Kairiojo sparno žaliųjų frakcijai priklausanti Prancūzijos europarlamentarė Marie Toussaint (Mari Tusen) socialinėje žiniasklaidoje pareiškė, kad dešinieji ir kraštutiniai dešinieji torpedavo pesticidų reglamento priėmimą.

Atmetus siūlymą dėl pesticidų naudojimo mažinimo, Vokietijos centro dešiniųjų EP narys iš Europos liaudies partijos (ELP) Peteris Liese (Pėteris Lyzė) sakė, kad išaušo gera diena ūkininkams.

Parlamentas taip pat nedidele balsų persvara atmetė pasiūlymą, kuriuo prašyta grąžinti pasiūlymą Aplinkos apsaugos komitetui, kad šis jį iš dalies pakeistų. Tai reiškia, kad su tekstu iš esmės nebus dirbama dabartinės sudėties EP.

ES rinkimai vyks kitų metų birželį.

ELP ir kitos dešiniosios pakraipos frakcijos norėtų, kad ūkininkai būtų jų pusėje prieš rinkimus, todėl kyla įtampa dėl Komisijos siekio nukreipti bloką į ekologiškesnę ateitį be anglies dioksido.

Pagrindinis Gamtos atkūrimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama atkurti ES sausumos ir vandens buveines ir dėl kurio susitarta šį mėnesį, buvo sušvelnintas, palyginti su pirminiu Komisijos pateiktu tekstu.

„Pagaliau Europos Parlamentas pripažįsta, kad pesticidų reglamentas buvo prastai suderintas, nerealus ir nefinansuojamas“, – apie atmestą pesticidų įstatymo projektą sakė Prancūzijos ūkininkų sąjungos vadovė Christiane Lambert (Kristian Lamber).

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos