Reino žemdirbių vadovas paragino Europos Parlamentą apsigalvoti
2021-06-07
RLV socialinės paskyros nuotr.

Bona, Vokietija. Reino žemės ūkio asociacijos (RLV), turinčios 15 tūkst. narių, prezidentas Bernhard`as Conzen`as (Bernardas Konsenas, nuotr.) pažėrė kritikos Briuselio vykdomai perdėtai ekologizacijai, kuri ūkininkus veda į aklavietę.

Kaip teigia B. Conzen`as, susidaro įspūdis, jog ES politikai, keliantis vis didesnius aplinkosaugos reikalavimus žemės ūkiui, nesuvokia, kad subsidijos sudaro pusę ūkininkų pajamų. O kai Europos Parlamentas reikalauja įvesti žemės ūkio sektoriui brangiai kainuojančius draudimus, tai iš esmės prilygsta ūkio pajamų sumažėjimui.

Pasak vokiečių ūkininkų atstovo, kartais reikalavimai atrodo visiškai nerealūs, nes politikai menkai suvokia realią padėtį žemės ūkio komplekse, kur pajamos ir pelningumas gali iškart pasikeisti, priklausomai nuo rinkos situacijos ir oro sąlygų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

B. Conzen`as teigia, kad daugiau nei 40 proc. ES bendrosios žemės ūkio politikos reformos (BŽŪP) įgyvendinimo priemonių jau yra patvirtintos Vokietijoje ir visose yra padidintų reikalavimų, skirtų apsaugoti aplinką.

RLV vadovas ragina Europos parlamentarus atsisakyti pasirinkto perteklinio „žalinimo“ kelio ir sukurti protingą kaimo regionų klestėjimo perspektyvą. Ūkininkai neprieštarauja aplinkosaugos praktikos taikymui, tačiau negalima pamiršti ir pajamų situacijos, kuri itin priklauso nuo labai svyruojančių tarptautinių rinkų.

Todėl B. Conzen`as paragino Europos Parlamento atstovus pasitelkti sveiką protą ir proporcingumo jausmą, kad būtų galima nutiesti kelią, kuris nesusilpnins žemės ūkio.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai