Pieno sektorius laukia ministrų sprendimų
2014-07-18

Briuselis. Europos Sąjungos žemdirbių organizacija COPA ir COGECA ragina žemės ūkio ministrus imtis aktyvių veiksmų pieno sektoriuje ir įspėja, kad svarbių sprendimų šalinimasis yra nepriimtinas. Pieno gamintojams privalo būti užtikrinta stabili ateitis.

COPA-COGECA atkreipia ministrų dėmesį, kad jie privalo susitarti dėl skubių priemonių pieno sektoriuje, kad ES gamintojai galėtų patenkinti vis labiau augančią pieno produktų paklausą pasaulyje. „Nutrūkusios diskusijos dėl pieno sektoriaus ateities nėra teisinga išeitis", - pabrėžia COPA vadovas Albertas Matas (Albert Maat), kritikuodamas ES šalių žemės ūkių ministrų nesugebėjimą sutarti šiuo klausimu neseniai įvykusiame posėdyje.

„Jūs negalite bausti ūkininkų ir kooperatyvų, siekiančių patenkinti didėjančią pieno paklausą rinkose. Atsargos yra mažos, o tam, kad gautume naudos iš besikeičiančių rinkos sąlygų, privalome sumažinti spaudimą pieno gamintojams. Mes norime būti tikri, kad bus sutarta dėl priemonių, kurios sumažins milžinišką pieno ūkių naštą ir neskatins jų nutraukti gamybos", - COPA-COGECA pranešime cituojamas A. Matas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

ES žemdirbių organizacija ragina ministrus kuo skubiau apsispręsti dėl priemonių, kurios apsaugotų vartotojų ir žemdirbių interesus. „Jums reikia aptarti, kaip suvaldyti didelius kainų svyravimus rinkoje. Gamintojai laukia aiškaus ministrų signalo", - teigia A. Matas.

Jis atkreipia dėmesį, kad naujos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) įgyvendinimo sąlygos valstybėse turėtų būti vienodos, kiek įmanoma turėtų būti laikomasi BŽŪP bendrųjų nuostatų, o taip pat reikalavimus paprastinti ir mažinti biurokratiją, kuri slopina inovacijas.

COPA vadovas pabrėžia Europos ūkininkų ir žemės ūkio kooperatyvų svarbą aplinkai. Jis primena Europos Komisijai, kad reikėtų būti atsargesniems įgyvendinant Nitratų direktyvą. Anot A. Mato, Briuselis nustato per daug taisyklių, neatsižvelgdamas į galimybę jas įgyvendinti nacionaliniu lygmeniu. Europos ūkininkams ir kooperatyvams sprendimai turi vertę tik tada, kai jais siekiama konkrečių tikslų, todėl reikėtų atsisakyti praktikos nustatinėti sąrašus priemonių, pagrįstų Europos Sąjungos institucijų interesais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai