Paramos vokas vis dar plėšomas
2014-05-29

Vilnius. Pieno gamintojai nepritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui keisti susietosios paramos dydį ir pareikalavo, kad pieniniai buliai būtų remiami tokia pat suma, kaip ir mėsiniai, nekeičiant paskirstymo dalies. Dėl paramos dydžio tartasi šią savaitę vykusiame ministerijos ir žemdirbių atstovų pasitarime.

Žemdirbiams pasitarime atstovavo Žemės ūkio rūmų (ŽŪR), Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" vadovai.

„Dėl susietosios paramos gyvulininkystės sektoriui buvo nagrinėjami du variantai. Kadangi ES reglamentai leidžia remti tik pienines karves, Žemės ūkio ministerija siūlė ieškoti galimybių už pieninę karvę ūkininkams mokėti daugiau, o už pieninės karvės atvestą veršelį, jį auginant mėsai, nemokėti bei mažinti mėsinių buliukų auginimui skiriamą voką", - sakė ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

ŽŪM pateiktas variantas susijęs su anksčiau sutartos susietosios paramos skirstymo proporcijos keitimu - vietoje 55 proc. paramos lėšų pieniniams galvijams siūlyta skirti 65 proc., o mėsiniams galvijams vietoj 40 proc. - 30 proc. Pieno gamintojai ir kiti žemdirbių atstovai su tokia pozicija nesutiko ir priėmė sprendimą, jog pieniniai buliai turi būti remiami tokia pačia suma, kaip ir mėsiniai, nekeičiant paskirstymo procentų.

„Jeigu perdirbimo įmonės nori geros skerdienos ir išeigų, turėti mokėti padorią kainą, išmokos žemdirbiams neturi būti pagrindinis įrankis, skatinantis mėsos gamybą", - mano ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas. Jau kuris laikas kasmet į užsienį išvežama apie 120-130 tūkst. pieninių veršelių. Tikimasi, kad suvienodinus išmoką už pieninius ir mėsinius galvijus, bent dalis jų bus parduodama šalies mėsos perdirbimo įmonėms.

„Tikimės, kad pakeitimų dėl susietosios paramos gyvulininkystės sektoriui paskirstymo nebus, nes būtų gaila geriausio varianto paieškoms ir skaičiavimams skirto laiko. Be to, jei tarpusavyje nesusitartume mes (gyvulių augintojai - Red.), prisidėtų ir augalininkai, kadangi ir jie nepatenkinti, sugriautume sukurtą sistemą ir greičiausiai liktume prie suskilusios geldos", - teigia A. Stančikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai