Nauji muitai azoto trąšoms didins gamybos sąnaudas
2019-10-22
Pixabay nuotrauka

Briuselis. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl antidempingo priemonių importuojamoms azoto trąšoms. Dėl to didės ūkių, kurie naudoja karbamidą ir amonio nitratą, gamybos sąnaudos, ypač grūdų sektoriuje.

ES žemdirbių ir žemės ūkio kooperatyvų organizacijos COPA-COGECA vertinimu, Europos Komisijos sprendimas ir pozicija dėl skystųjų azoto trąšų importo yra dviprasmiai.

Komisija stokojo aiškios nuomonės balsuodama dėl pasiūlymo nustatyti galutinius antidempingo muitus importuojamam (iš Rusijos, Trinidado ir Tobago bei JAV) karbamidui ir amonio nitratui. Jos dviprasmiškas sprendimas sukėlė abejonių ES žemdirbių organizacijų atstovams.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nustatyti šie papildomi karbamido ir amonio nitrato mišinių importo muito (1 tonai) tarifai pagal šalis: iš Trinidado ir Tobago - 22,24 Eur, iš JAV - 29,48, iš Rusijos - 42,47 Eur.

Laikinieji importo muitai (nuo 16,3 iki 34 proc.), nustatyti 2019 m. balandžio 11 d., netenka galios.

Kaip pastebi COPA-COGECA, šio sprendimo neigiami padariniai nebūtinai bus jaučiami iš karto, tačiau ilgainiui jie didins gamybos sąnaudas, o tai labiausiai pajus ūkininkaujantieji augalininkystės sektoriuje.

COPA-COGECA teigimu, naujoji trąšų rinkos apsaugos priemonė vertintina kaip išskirtinai nesąžininga, nes žemės ūkio rinkos vis labiau atviros pasauliui.

Nepaisant nusivylimo, teigiama yra tai, kad muitų tarifai yra fiksuoti, išreikšti konkrečia suma, o ne procentais nuo deklaruotos prekės kainos (ad valorem) ir nedidės, net jei trąšų kainos augs.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai