Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
BŽŪP
Miestų ūkiai prasideda nuo stogų

Lilis (Prancūzija). Modernūs miestų ūkiai – tai ne tiek alternatyva tradiciniam ūkininkavimui, bet inovatyvių sprendimų rezultatas ieškant atsakymo, kokie galėtų būti ateities miestai.

Būtent šiuo tikslu 2017 m. pradėtas vykdyti Šiaurės Vakarų Europos teritorinio bendradarbiavimo programos „Interreg NWE“ projektas „Šiltnamiai ant stogo, siekiant sumažinti CO2“, kurį finansuoja Europos Komisija.

Projekto dalyviai siekia sumažinti anglies dioksido kiekį statybos ir žemės ūkio sektoriuose, suderinant bendrą energijos panaudojimą ir gaminant vietinės kilmės maisto produktus.

Bioversija 22 02 02

Projektuojami statiniai, kurie tampa tikromis technologinėmis platformomis su naujomis funkcijomis ir galimybėmis. Pavyzdžiui, jie ne tik gamina ar kaupia energiją, bet ir tampa aikštelėmis, kuriose auginami augalai.

Šiuo metu Liuksemburge, Belgijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje įgyvendinami keturi bandomieji projektai – ant pastatų stogų kuriami šiltnamiai, kuriuose bus auginami žemės ūkio augalai.

Demonstraciniai šiltnamiai atskleis statybos ir žemės ūkio sektorių atstovams naujas galimybes, leidžiančias moderniai spręsti racionalaus energijos panaudojimo ir ekologines problemas.

Remdama programą „Interreg NWE“, Europos Komisija siekdama, kad Šiaurės Vakarų Europos regionas taptų svarbiu ekonominiu veikėju ir patrauklia darbo ir gyvenimo vieta. Investicijos į projektą siekia 370 mln. eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos