Miestų ūkiai prasideda nuo stogų
2019-03-06

Lilis (Prancūzija). Modernūs miestų ūkiai – tai ne tiek alternatyva tradiciniam ūkininkavimui, bet inovatyvių sprendimų rezultatas ieškant atsakymo, kokie galėtų būti ateities miestai.

Būtent šiuo tikslu 2017 m. pradėtas vykdyti Šiaurės Vakarų Europos teritorinio bendradarbiavimo programos „Interreg NWE“ projektas „Šiltnamiai ant stogo, siekiant sumažinti CO2“, kurį finansuoja Europos Komisija.

Projekto dalyviai siekia sumažinti anglies dioksido kiekį statybos ir žemės ūkio sektoriuose, suderinant bendrą energijos panaudojimą ir gaminant vietinės kilmės maisto produktus.

Projektuojami statiniai, kurie tampa tikromis technologinėmis platformomis su naujomis funkcijomis ir galimybėmis. Pavyzdžiui, jie ne tik gamina ar kaupia energiją, bet ir tampa aikštelėmis, kuriose auginami augalai.

Šiuo metu Liuksemburge, Belgijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje įgyvendinami keturi bandomieji projektai – ant pastatų stogų kuriami šiltnamiai, kuriuose bus auginami žemės ūkio augalai.

Demonstraciniai šiltnamiai atskleis statybos ir žemės ūkio sektorių atstovams naujas galimybes, leidžiančias moderniai spręsti racionalaus energijos panaudojimo ir ekologines problemas.

Remdama programą „Interreg NWE“, Europos Komisija siekdama, kad Šiaurės Vakarų Europos regionas taptų svarbiu ekonominiu veikėju ir patrauklia darbo ir gyvenimo vieta. Investicijos į projektą siekia 370 mln. eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai