Lietuva ir dar šešios ES narės nepritarė deklaracijai dėl bendrosios žemės ūkio politikos
2011-03-18

Briuselis, kovo 18 d. ES 20 šalių pasirašė bendrą deklaraciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos po 2014-ųjų metų. Nepaisant kelių išsamių pasiūlymų, septynių ES šalių vyriausybės - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Didžiosios Britanijos ir Maltos - pareiškė negalinčios pasirašyti.

„Tekstas neapima mūsų pagrindinių problemų, tiksliau, išvados nėra pakankamai ambicingos ir kelia riziką anksčiau nustatytai reformos krypčiai", - sakė Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovas.

Tuo tarpu Prancūzijos vyriausybė sveikino naująją deklaraciją, o šalies žemės ūkio ministras Bruno Le Maire'as (Bruno Le Meras) sakė, jog „tai yra stiprus politinis vyriausybių paramos BŽŪP signalas". Ministras džiaugėsi, kad deklaracijai pritarė Lenkija, Rumunija ir kitos naujos ES narės. „Lenkija pirmą kartą pritarė bendrai Europos vyriausybių deklaracijai dėl BŽŪP, - sakė B.Le Maire'as. - Manau, kad nėra prieštaravimo tarp naujų ir senų narių, yra skirtumas tarp tų, kurios nori stiprios BŽŪP ir tų, kurios pasirengusios atsisakyti stiprios BŽŪP".

RVAC 21 09 30

Europos Komisija ketina iki birželio pabaigos pateikti pasiūlymus dėl 2014-2020 metų ES biudžeto, įskaitant BŽŪP biudžetą, o spalio mėnesį priimti pasiūlymus dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos.

BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai