Basf m1 2024 06 14
BŽŪP
Kritikos BŽŪP pasigirsta ir Europos Parlamente
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Strasbūras. Daug nepasitenkinimo sulaukusiam Gamtos atkūrimo reglamentui ir Tausaus pesticidų naudojimo direktyvai didžiausia Europos Parlamento (EP) frakcija (Europos liaudies partija, ELP) bent jau kol kas nepritaria.

Nors ELP palaiko tikslą sumažinti augalų apsaugos produktų naudojimą žemės ūkyje, tačiau, frakcijos teigimu, dabartinėmis aplinkybėmis ne laikas kelti pavojų maisto saugumui Europoje.

„Nepritariame siūlymui dėl tausaus pesticidų naudojimo, nes pasirinkti mažinimo tikslai neįgyvendinami, o ūkininkams nepasiūloma perspektyvių alternatyvų“, – teigiama ELP rezoliucijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

EP daugumą sudaranti frakcija taip pat teigia nepritarianti Gamtos atkūrimo įstatymo projektui, mat esamų gamtos teisės aktų įgyvendinimas daugumai regionų ir valstybių narių sukėlė biurokratinių problemų, pavojų maisto saugumui, atsinaujinančios energijos gamybai, svarbiai infrastruktūrai ir kt.

„Taip pat ryžtingai nepritariame tam, kad 10 proc. dirbamos žemės būtų atidėta negamybinei veiklai, nes dabartinėmis aplinkybėmis tai būtų neatsakinga!“ – kritikos BŽŪP tikslams negaili frakcija ir priduria, kad dabartines išimtis, leidžiančias nukrypti nuo BŽŪP, reikėtų pratęsti.

Pranešime teigiama, kad ELP žemės ūkį mato kaip strateginį sektorių, užtikrinantį aprūpinimą maistu Europoje ir už jos ribų.

Parengta: pagal ELP pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos