Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
BŽŪP
Europos Komisija šiemet siūlo netaikyti GAAB 8 reikalavimo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Briuselis. Europos Komisija (EK) siūlo Bendrijos ūkininkams 2024 m. leisti nukrypti nuo bendrosios žemės ūkio politikos taisyklių, įpareigojančių dalį ariamosios žemės atidėti negamybinei veiklai (GAAB 8).

Komisijos pasiūlymas šiandien išsiųstas valstybėms narėms. Tai – pirmasis konkretus politinis atsakas, siekiant išspręsti ūkininkų pajamų problemas. Anot EK, jis taip pat atitinka kelių valstybių narių Žemės ūkio tarybos posėdžiuose pateiktus prašymus.

Taigi EK suteikia galimybę ES ūkininkams būti atleistiems nuo šio reikalavimo ir vis tiek turėti teisę gauti pagrindinę tiesioginę išmoką.

Bioversija m7 2024 03 29

Tik svarbu, kad 7 proc. pasėlių užimtų azotą kaupiantys (pvz., lęšiai, žirniai) ir (arba) tarpiniai augalai, tokiu atveju būtų laikoma, kad GAAB 8 reikalavimas įvykdytas ir atidėti 4 proc. ariamosios žemės negamybinei veiklai nereikėtų.

Tačiau Komisija pabrėžia, kad kultūriniai augalai turėtų būti auginami be augalų apsaugos produktų, kad pavyktų išlaikyti bendrosios žemės ūkio politikos užmojus aplinkos apsaugos srityje.

Komisijos pasiūlymas parengtas taip, kad būtų užtikrinta tinkama pusiausvyra tarp tinkamos pagalbos teikimo ūkininkams, patiriantiems daugybę krizių, ir biologinės įvairovės bei dirvožemio kokybės apsaugos.

Dėl šios priemonės artimiausiomis dienomis balsuos į komiteto posėdį susirinkusios valstybės narės. Paskui Komisija pradės oficialų reglamento priėmimo procesą.

Reglamentas bus taikomas atgaline data nuo 2024 m. sausio 1 dienos. Valstybės narės, norinčios taikyti nuo reikalavimų nukrypti leidžiančią nuostatą nacionaliniu lygmeniu, per 15 dienų turi apie tai pranešti Komisijai, kad ūkininkai būtų kuo greičiau informuoti.

Šaltinis: Europos Komisija
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos