Komisaras F. Hoganas perspėja: pieno rinka artėja prie perkaitimo ribos
2018-03-22

Dublinas. Europos Sąjungos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) pareiškė, kad pieno sektoriai Danijoje ir Airijoje jau yra perkaitę. Jis perspėjo Europos ūkininkus, kad didėjanti pieno gamyba atves į situaciją, kai pieno bus pagaminama daugiau nei reikia dabartinei rinkai.

Airijos „Agriland" rašo, kad remiantis naujausiais Centrinės statistikos tarnybos duomenimis, pernai pieno produktų vertė pakilo 45,2 proc. (arba 808,7 mln. eurų) iki beveik 2,6 mlrd. eurų. Pieno produkcijos apimtis padidėjo 9,4 proc.

Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras F. Hoganas paragino ūkininkus atidžiai sekti įspėjimus dėl pertekliaus Europos pieno rinkoje. Jis įspėjo, kad pieno kainos toliau mažės, jei tęsis dabartinė netvari jo gamybos plėtra.

RVAC 21 09 30

Komisaras pabrėžė, kad šis klausimas turėtų būti didžiausias rūpestis sektoriui ir perspėjo, kad nereikia tikėtis jokio gelbėjimo plano, jei šie įspėjimai bus ignoruojami. „Jei pieno kaina kris, nebus jokios finansinės pagalbos", - savo komentare sakė F. Hoganas.

Jis sako norintis atkreipti ūkininkų dėmesį, kad jei sektorius neišlaikys tinkamos pusiausvyros tarp pasiūlos ir paklausos pieno rinkoje, ūkininkai tai pajus sumažėjusia pieno supirkimo kaina.

„Ūkininkai turi suprasti, kad jie negali tęsti gamybos plėtros, jei neturi tam rinkos", - sakė F. Hoganas.

Kovo pradžioje pagrindiniai Airijos pieno supirkėjai jau sumažino pieno supirkimo kainą nuo 36 iki 32-34 centų už litrą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai