Komisaras F. Hoganas linkęs paprastinti žalinimo reikalavimus
2015-06-04

Briuselis. Žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) informavo apie pirmuosius žingsnius, siekiant supaprastinti naująją tiesioginių išmokų sistemą. Diskusijose dėl BŽŪP supaprastinimo komisaras pasiūlė tam tikrų pokyčių, kuriuos bus galima įgyvendinti dar šiemet.

„Kai kurie pasiūlymai, susiję su tiesioginėmis išmokomis, nereikalauja keisti teisės aktų ir gali būti įgyvendinti taikant dabartines gaires. Ketinu imtis tolesnių veiksmų, kad būtų realizuoti 6 konkretūs pokyčiai, kurie turėtų palengvinti ūkininkų gyvenimą ir nacionalinių administracijų darbą," - sakė F. Hoganas.

Komisaro įvardyti pokyčiai susiję su EFA (ekologiniu požiūriu svarbių vietovių, ecological focus area, angl.) schemos taikymu, gretutinių EFA plotų schema ir ŽSIS (žemės sklypų identifikavimo sistema). Komisija ketina:

LYTAGRA 19 07 04 mob

- suteikti valstybėms narėms daugiau laisvės ir lankstumo identifikuojant EFA ir pripažįstant gyvatvorių, medžių linijų ir miškų juostų deklaravimą EFA elementais, tinkamais išmokoms;

- pripažinti tinkamais deklaruoti EFA elementais gyvatvores arba miškų juostas su tarpais iki 4 metrų;

- taikyti supaprastintą požiūrį kai kurioms konkrečių rūšių daugiametėms ganykloms identifikuojant jas pagal ŽSIS;

- jei deklaravimo metu paaiškėtų, kad ūkininkas deklaravo per mažai EFA plotų, reikalingų jo prisiimtiems įsipareigojimams ir išmokoms gauti, jam turėtų būti leista papildomai deklaruoti EFA elementus (pavyzdžiui, po derliaus nuėmimo tame pačiame sklype kaip EFA galėtų būti deklaruojami tarpiniai pasėliai, skirti pašarui ar žaliajai trąšai).

Be šių pasiūlymų svarstymo, buvo aptariamas ūkininkų susirūpinimas dėl prievolės išlaikyti daugiametes ganyklas. Komisaras ketina siūlyti, kad vienalyčių ankštinių augalų (pavyzdžiui, liucernų) plotai po 5 metų neturėtų būti laikomi ganyklomis. Be to, žemės, kaip dirvonuojančios EFA, deklaravimo periodas ir periodas pagal agrarinės aplinkosaugos įsipareigojimus nebus įskaitytas į 5 metų daugiamečių pievų periodą. 

F. Hoganas pabrėžė: „Mūsų pastangos supaprastinti naują tiesioginių išmokų sistemą negali sustoti gairių lygmeny. Todėl netrukus po vasaros atostogų imsiuosi viso paketo pakeitimų, apimsiančių atitinkamus aktus."

Antrasis paketas apima jaunųjų ūkininkų schemą, savanorišką susietąją paramą ir kai kuriuos Integruotos administravimo ir kontrolės sistemos (IACS) aspektus, kurie turėtų būti taikomi jau nuo kitų 2016 metų arba ne vėliau kaip dar po metų.

Planuojama svarstyti ir žalinimo taisykles. Taip siekiama apžvelgti šių priemonių įvairius aspektus: kas pasitvirtino, ką reikia keisti.

MŪ inf., EK nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai