Iki kovo 10-osios negalima laukuose skleisti mėšlo ir srutų
2020-03-03

Vilnius. Ankstyvas pavasaris diktuoja darbų pradžios laukuose pokyčius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) perspėja ūkininkus laikytis kompleksinės paramos reikalavimų ir laukuose neskleisti mėšlo ir srutų iki kovo 10 d.

Įprastais metais draudimas skleisti mėšlą ir (ar) srutas laukuose galioja nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d., išskyrus atvejus, kai atskiru įsakymu yra nustatyta kitaip. Aplinkos ministro ir žemės ūkio ministro vasario 28 d. įsakymo projekte numatyta draudimo terminą sutrumpinti iki kovo 9 d. Taigi, tręšti laukus bus galima nuo kovo 10 d. iki lapkričio 15 d. 

NMA informuoja, kad vyksta į ūkius patikrinti, kaip ūkininkai laikosi vieno iš kompleksinės paramos reikalavimų – draudimo skleisti mėšlą ir (ar) srutas. Sutrumpėjus draudimo terminui, NMA patikras vykdys iki kovo 9 d. (įskaitytinai).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Skelbiama, kad NMA Kontrolės departamento specialistai iki kovo 9 d. (įskaitytinai) turės patikrinti visus atrinktus ūkius dėl šio kompleksinės paramos reikalavimo laikymosi. NMA prašo ūkininkų laikytis kompleksinės paramos reikalavimų ir neskleisti mėšlo ir srutų iki kovo 10 d., kad nereikėtų taikyti sankcijų.

ES teisės aktai kontroliuojančią instituciją įpareigoja atrinkti bent 1 proc. ūkių ir juose atlikti patikras vietoje. NMA patobulinus patikrų atrankos mechanizmą, 2020 m. kompleksinės paramos reikalavimų patikroms atrinkta ūkių ploto perpus mažiau (85 000 ha) negu 2019 m. (185 000 ha).

NMA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai