Į pirmąsias žemdirbių klaidas siūloma žiūrėti atlaidžiai
2015-02-06

Briuselis. Europos Sąjungos žemdirbių organizacija Copa-Cogeca perspėja, kad pradėjus įgyvendinti naująją Bendrąją žemės ūkio politiką, pirmaisiais metais nederėtų bausti ūkininkų ir kooperatyvų už klaidas, padarytas įgyvendinant žalinimo reikalavimus.

Copa-Cogeca „Tiesioginių ir žalinimo išmokų" darbo grupės vadovas Udo Hemerlingas (Udo Hemmerling) pareiškė, kad naujoji Bendroji žemės ūkio politika (BŽŪP) dar tik pradedama įgyvendinti, todėl Copa-Cogeca reikalauja, ūkininkams ir kooperatyvams būtų suteikta pakankamai laiko prisitaikyti prie naujų reikalavimų ir jie nebūtų baudžiami pirmaisiais reformos metais.

Anot U. Hemerlingo, žalinimo reikalavimų įgyvendinimas guls našta ant ūkininkų pečių, tuo tarpu vis dar trūksta atsakymų į pagrindinius klausimus apie tai, kaip įgyvendinti naująsias taisykles. Nesant išaiškinimų, žemdirbiams labai sunku priimti svarbius sprendimus, susijusius su gamyba.

Šiuo metu nacionaliniu lygmeniu dar nebaigtos rengti BŽŪP įgyvendinimo taisyklės, o parengimo analizė rodo, kad ūkininkai ir įmonės susidurs su didžiule biurokratija, kuri slopina inovacijas ir investicijas. Todėl, atsižvelgiant į BŽŪP reformos pirmųjų metų įgyvendinimo patirtį, konstatuojama, kad esama labai didelės nenumatytų klaidų rizikos, kurių pasekmė - išmokų mažinimas.

„Šiuo metu jau vėlu imtis išsamiai aiškinti naujų taisyklių reikalavimus, todėl Briuselis ir valstybės narės turėtų būti labai tolerantiški žemdirbių atžvilgiu pirmaisiais reformos metais, vertindamos žalinimo reikalavimų įgyvendinimą ir taikydamos sankcijas. Kur kas svarbiau būtų vizituoti ūkius ir patarti bei konsultuoti ūkininkus, kaip teisingai įgyvendinti žalinimo principus ir padėti jiems pasiekti tikėtinos naudos aplinkai ", - teigiama Copa-Cogeca pranešime.

Anot U. Hamerlingo, biurokratijos mažinimas leistų geriau išnaudoti laiką ir išteklius investicijoms, plėtrai ir užimtumui skatinti. Jis taip pat pridūrė, kad žalinimo reikalavimų įgyvendinimas neturi tapti žemės ūkio paskirties žemės „išėmimo" iš gamybos priemone. „Ūkininkams labai sunku suprasti, kad ES linkusi riboti gamybą tuo metu, kai likęs pasaulis orientuojasi į žemės ūkio gamybos didinimą, siekdamas patenkinti didėjančią paklausą", - cituojamas pranešime U. Hamerlingas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai