Europos ūkininkams bus grąžinta 444 mln. eurų
2018-11-29
shutterstock.com nuotr.

Briuselis. Europos Komisija grąžins ūkininkams 444 mln. eurų, kuriuos buvo nurėžusi nuo 2018 m. biudžeto, skirto ūkininkų pajamų rėmimui pagal Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), siekdama sukurti vadinamąjį žemės ūkio krizės rezervą.

Nors žemės ūkio sektorius šiais metais susidūrė su kritinėmis situacijomis, pavyzdžiui, ekstremaliais vasaros orais, krizių rezervu 2018 m. nebuvo pasinaudota. Papildomos paramos priemonės, kurių buvo imtasi dėl sunkių rinkos sąlygų tam tikruose sektoriuose (pvz., vaisių ir daržovių, pieno produktų, gyvulininkystės – dėl gyvūnų ligų) buvo finansuojamos iš esamo BŽŪP biudžeto.

Nuostolių, patirtų dėl nepalankių oro sąlygų šį pavasarį ir vasarą, kompensavimui buvo skirtos kitos priemonės, padėjusios ūkininkams įveikti sunkias pasekmes. Tai apėmė tam tikrų sąlygų, susijusių su mokėjimais už ekologinę gamyba, sušvelninimą ir didesnius tiesioginių išmokų avansus.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Sprendimas reiškia, kad nuo 2018 m. gruodžio 1 d. valstybės narės ūkininkams gali grąžinti iš tiesioginių išmokų išskaičiuotas sumas. Lietuvai grąžinama beveik 4,4 mln. eurų. Lėšos grąžinamos remiantis 2018 m. lapkričio 26 d. patvirtintu Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentu.

Vykdant 2013 m. BŽŪP reformą buvo sutarta dėl žemės ūkio krizės rezervo koncepcijos ir jo grąžinimo mechanizmo. Pirmą kartą tai buvo taikoma 2014 biudžetiniais metais. Atskaita taikoma tik pajamų rėmimui, viršijančiam 2000 eurų, ir dar nėra taikoma Kroatijai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai