Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
BŽŪP
Europos ūkininkams bus grąžinta 444 mln. eurų

Briuselis. Europos Komisija grąžins ūkininkams 444 mln. eurų, kuriuos buvo nurėžusi nuo 2018 m. biudžeto, skirto ūkininkų pajamų rėmimui pagal Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), siekdama sukurti vadinamąjį žemės ūkio krizės rezervą.

Nors žemės ūkio sektorius šiais metais susidūrė su kritinėmis situacijomis, pavyzdžiui, ekstremaliais vasaros orais, krizių rezervu 2018 m. nebuvo pasinaudota. Papildomos paramos priemonės, kurių buvo imtasi dėl sunkių rinkos sąlygų tam tikruose sektoriuose (pvz., vaisių ir daržovių, pieno produktų, gyvulininkystės – dėl gyvūnų ligų) buvo finansuojamos iš esamo BŽŪP biudžeto.

Nuostolių, patirtų dėl nepalankių oro sąlygų šį pavasarį ir vasarą, kompensavimui buvo skirtos kitos priemonės, padėjusios ūkininkams įveikti sunkias pasekmes. Tai apėmė tam tikrų sąlygų, susijusių su mokėjimais už ekologinę gamyba, sušvelninimą ir didesnius tiesioginių išmokų avansus.

Bioversija 22 08 31

Sprendimas reiškia, kad nuo 2018 m. gruodžio 1 d. valstybės narės ūkininkams gali grąžinti iš tiesioginių išmokų išskaičiuotas sumas. Lietuvai grąžinama beveik 4,4 mln. eurų. Lėšos grąžinamos remiantis 2018 m. lapkričio 26 d. patvirtintu Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentu.

Vykdant 2013 m. BŽŪP reformą buvo sutarta dėl žemės ūkio krizės rezervo koncepcijos ir jo grąžinimo mechanizmo. Pirmą kartą tai buvo taikoma 2014 biudžetiniais metais. Atskaita taikoma tik pajamų rėmimui, viršijančiam 2000 eurų, ir dar nėra taikoma Kroatijai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos