Eurokomisaras F. Hoganas ragina remti gyvulių aukcionus
2015-05-15

Atlonas (Airija). Dalyvaudamas Europos gyvulių aukcionų asociacijos kasmetiniame susitikime ir konferencijoje Atlone (Vidurio Airija), ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) pabrėžė, kad aukcionai atlieka svarbų vaidmenį žemės ūkyje ir visuomenėje. „Gyvulių aukcionai - tai daugiau negu tam tikra vieta įsigyti ar parduoti gyvulius, todėl jie turi būti remiami ir palaikomi, - teigė žemės ūkio komisaras.

Jo nuomone, gyvūnų rinkos sistema labai svarbi ūkininkams ir kaip skaidrios kainodaros formuotoja, padedanti užtikrinti realias kainas, kaip ūkininkų tarpusavio prekyba saugioje ir susietoje aplinkoje, kaip idėjų mainai, skatinantys žinių perdavimą ir socialinę sanglaudą kaimo vietovėse, ir kaip aukšto lygio gyvūnų gerovės standartus užtikrinantis modelis, prieinamas visiems.

Europos gyvulių aukcionų asociacija buvo įkurta 1983 metais ir šiuo metu atstovauja apie 600 gyvulių turgų ir aukcionų, kuriuose prekiaujama maždaug 19 mln. gyvūnų kasmet.

Atlone vykusioje konferencijoje F. Hoganas pasidžiaugė naująja 52 mln. eurų paramos karvėms žindenėms schema. Jis teigė, kad parama suteiks didesnį impulsą sparčiau genetiškai gerinti nacionalines bandas.

MŪ inf., Europos Komisijos nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai