ES žemės ūkio ministrai susitiko Kipre
2012-09-13

Nikosija, rugsėjo 13 d. Reformuodama Bendrąją žemės ūkio politiką, ES turi skirti daugiau dėmesio apsirūpinimui vandeniu bei vandens trūkumo kai kuriose šalyse problemų sprendimui, sakė antradienį ES šalių žemės ūkio ministrų susitikime Kipro ministras Sofoklis Aletraris.

„Kai kurių ES šalių, ypač Viduržemio jūros regiono, žemės ūkis be drėkinimo sistemų iš viso neegzistuotų, todėl ES turi vykdyti nuoseklesnę ir efektyvesnę vandens ūkio politiką", - sakė S. Aletraris.

Klimato kaitos, vandens trūkumo ir su tuo susiję didėjantys apleistų žemių plotai buvo pagrindinės ES žemės ūkio ministrų susitikimo, kuris vyko Kipro sostinėje rugsėjo 9-11 d., temos. Susitikime dalyvavo ir ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dačianas Čiolosas (Dacian Cioloş).

Europos Komisijos duomenimis, apie 11 proc. ES piliečiai (jų gyvenama teritorija užima 17 proc. ES) susiduria su vandens trūkumo problema, kurią sukelia kritulių stoka arba išaugusi vandens paklausa, viršijanti išteklius. Su tokiomis problemomis susiduria Kipro salos gyventojai.

Anot D. Čioloso, derybose dėl BŽŪP reformos, kurios šiuo metu vyksta Europos Taryboje ir Europos Parlamente, šis klausimas bus labiau akcentuojamas. Jis pridūrė, kad kai kurių valstybių narių problemas galima bus išspręsti pasitelkiant regioninės plėtros politikos priemones.

„Kadangi vandens išteklių valdymas susijęs ne tik drėkinimo problemomis, bet ir su aplinkosauga ir investicijomis į infrastruktūrą, valstybės narės galės pasinaudoti ne tik kaimo plėtros, bet ir struktūrinių fondų lėšomis", - sakė D. Čiolosas.

Derybos dėl BŽŪP reformos sustojo belaukiant, kol bus apsispręsta dėl būsimo ES biudžeto. Patvirtinus biudžetą bus aišku, kokiomis lėšomis galės disponuoti žemės ūkis 2014-2020 metais.

„Esame optimistai. Manau, kad ES daugiametės finansinės perspektyvos skaičius žinosime gana greitai, tad lapkričio arba gruodžio mėnesį galėsime turėti parengtą bendrą koncepciją dėl BŽŪP reformos", - sakė S. Aletraris.

LYTAGRA 19 07 04 mob

MŪ inf.


Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai