ES žemės ūkio komisaru siūlomas lenkas
2019-08-29
Janušas Vojciechovskis, ec.europa.eu nuotr.

Briuselis / Budapeštas / Varšuva. Tai, kad būsimoje Europos Komisijoje žemės ūkio komisaro postas pasiūlytas Lenkijai, yra ne tik šios šalies, bet visos Višegrado grupės ir naujųjų ES šalių narių sėkmė, neslėpdamas džiugesio informuoja Vengrijos dienraštis „Magyar Hirlap“.

Tai, kad už žemės ūkį bus atsakinga Lenkija, yra nepaprastai reikšminga, nes tai labai svarbus ES ūkio sektorius ir jo svarba vis dar auga, pabrėžia leidinys.

„Šis faktas vertas dėmesio dar ir todėl, kad ligšiolinė ES vadovybė darė viską, kad būtų sumažintas ES žemės ūkio ir regioninės plėtros finansavimas, o nurėžti milijardai eurų būtų skirti migracijos politikai finansuoti. Lenkija nepalaiko imigracijos politikos ir prieštarauja regioninės plėtros finansavimo mažinimui, taigi ji yra tokia pati kaip ir Vengrija, Slovakija, Čekija ir dar tuzinas kitų valstybių narių“, - komentuoja vengrų dienraštis.

Publikacijoje taip pat pabrėžiama, kad pirmoji sėkmė buvo Ursulos von der Leyen išrinkimas naująja Europos Komisijos vadove ir Franso Timermanso pralaimėjimas šiuose rinkimuose, nes pastarasis „tvirtai palaiko imigraciją“ ir šiuo tikslu „net būtų linkęs „numarinti“ žemės ūkio fondus“.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Lenkijos kandidatas į ES žemės ūkio komisarus Janušas Vojciechovskis (Janusz Wojciechowski) jau susitiko su būsima Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen.

Kaip rašo Lenkijos žiniasklaida, J. Wojciechovskis daug metų buvo renkamas Europos Parlamento nariu, ne vieną kadenciją dirbo Europos Parlamento Žemės ūkio komitete, yra sukaupęs daug politinės patirties šioje srityje, išmano ES institucijų veiklos ypatumus.

2016 m. jis paliko Europos Parlamentą ir tapo Europos Audito rūmų nariu.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai