ES žemdirbių organizacijos ragina susigrąžinti Rusijos rinką
2016-02-23

Briuselis. Europos Sąjungos ūkininkų ir kooperatyvų organizacijų lyderiai pabrėžia, kad žemės ūkio rinkų situacija yra kritinė. Susitikę su ES žemės ūkio komisaru Filu Hoganu (Phil Hogan), jie pasiūlė priemones, kurios galėtų pagerinti situaciją: susigrąžinti Rusijos rinką, subalansuoti maisto kainų grandinę, kompensuoti ūkiams nuostolius.

ES ūkininkų ir kooperatyvų organizacijų lyderių susitikimas Briuselyje įvyko vasario 19 d. Jo metu žemdirbių organizacijos COPA prezidentas Martinas Merildas (Martin Merrild) pabrėžė, kad kainos pasiekė dugną, ypač pieno, kiaulienos, daržovių ir vaisių, jautienos ir grūdų sektoriuose.

„Deja, Bendroji žemės ūkio politika neturi tinkamų įrankių šiai problemai spręsti. Mums reikia stiprios ES politikos, kuri galėtų neatidėliotinai spręsti problemas, su kuriomis susiduria Europos Sąjunga. Per visas šalis ritasi protestai. Situacija tapo ypač nepalanki praradus mūsų pagrindinę užsienio prekybos rinką - Rusiją, kuri verta 5,1 mlrd. eurų. Tai tarptautinės politinės situacijos rezultatas. Be to, sparčiai auga gamybos išlaidos, vis dar aukštos yra trąšų kainos", - kalbėjo COPA prezidentas.

Anot M. Merildo, pagrindiniu ES prioritetu turi tapti Rusijos rinkos atvėrimas. Jo žodžiais, ūkininkai ir žemės ūkio kooperatyvai neturėtų mokėti už visos bendrijos politinius sprendimus.

„Europos Sąjungos žemdirbiams skirta parama nepadengia partirtų nuostolius. Be to, dėl valstybių narių valdžios institucijų vėlavimo iki šiol išmokėta vos 25 proc. pagalbos paketo, o tai paskatino naujus ūkininkų bankrotus. Mums reikia paramos eksportui, reikia galimybių skatinti eksportą. Mums taip pat reikia ryžtingesnių Europos investicijų banko (EIB) veiksmų, kad būtų sumažinti žemdirbių įsiskolinimai. Mes darysime didesnį spaudimą ministrams, artėjant planuojamam kovo mėnesio susitikimui, kad mūsų balsai būtų išgirsti", - kalbėjo M. Merildas.

Kooperatyvų organizacijos COGECA lyderis Tomas Magnusonas (Thomas Magnusson) pridūrė, kad žemdirbiai didina savo konkurencingumą, tačiau daugelis gamintojų nėra pajėgūs išlaikyti likvidumo po staigaus pagrindinės rinkos praradimo.

„Mes tikimės, kad ES žemės ūkio komisaro Filo Hogano tarptautinės prekybos misijos, kurios skirtos atverti naujas rinkas ES produktams, bus sėkmingos, tačiau dar daug vandens nutekės, kol šie veiksmai atneš apčiuopiamų rezultatų", - sakė T. Magnusonas.

Jo teigimu, žemės ūkiui skubiai reikia sprendimų, kitaip kaimo ekonomika ir visos ES ekonomika patirs rimtų nuostolių.

„Reikia užtikrinti galimybę ūkininkams uždirbti daugiau pelno iš rinkos. Dabartinė situacija, kai tarpininkai daro spaudimą ūkininkams, mokėdami jiems už produkciją mažiau negu kainuoja ją pagaminti, yra nepriimtina. Nenormalu, kai ūkininkui tenka vos 20 proc. parduotuvėje parduodamo kepsnio kainos.

Ūkininkai buvo priversti daug investuoti, kad atitiktų ES standartus, kurie yra vieni iš griežčiausių pasaulyje. Jiems už tai turėtų būti atlyginama sąžiningomis kainomis. Mums reikia
tvarios maisto grandinės, kuri veiktų ūkininkų ir vartotojų naudai", - kalbėjo susitikime T. Magnusonas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai