Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
BŽŪP
ES ūkius kontroliuos ir iš palydovo?

Briuselis. Europos Komisija (EK) rengiasi į ūkių kontrolę pasitelkti ir kosminius palydovus. ES valdžios institucijų nuomone, ūkių patikros vietose vyksta pernelyg lėtai.

ES šalys narės kasmet vietoje atlieka iki 900 tūkst. patikrinimų ūkių, pretenduojančių į ES paramą. Nepaisant to, dėl didelės biurokratijos tik 5 proc. pareiškėjų išmokas gauna laiku, o kitiems jos daugiau ar mažiau vėluoja.

Todėl nagrinėjama galimybės žemdirbių ūkių stebėseną atlikti pasitelkus palydovus (apie tai rašoma portale www.topagrar.com). Tokiu būdu aukštos kokybės raiška galima pamatyti, ką realiuoju laiku veikia fermeriai ar kaip atrodo laukai ir pan.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Šiuo metu Europos audito teismas nagrinėja klausimus, kaip inspektoriai galėtų geriau vizualiai apžiūrėti žemės ūkio naudmenas.

Kita vertus, naujos vizualizacijos technologijos gali pateikti išsamesnių duomenų bei įrodymų apie faktinę žemės ūkio veiklą ir įvertinti, kaip ji atitinka ES Bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas.

Tikimasi, kad ūkių stebėsenai taikomos naujos technologijos padės efektyvinti Bendrąją žemės ūkio politiką ateityje, skiriant daugiau dėmesio aplinkosaugai ir klimato kaitos prevencijai. Be to, kosminės technologijos galėtų sumažinti Bendrijos šalių narių žemės ūkio kontrolės išlaidas ir leistų patikrinti daugiau pareiškėjų.

Jau daugiau kaip dvejus metus ES palydovai „Copernicus Sentinel“ (nuotr. – vienas iš šešių „Sentinel“ palydovų) teikia laisvai prieinamus aukštos raiškos vaizdus. Šie duomenys, pavyzdžiui, galėtų palengvinti žemės ūkio kontrolę pagal plotus, pagal pasėlių rūšis ar pagal tam tikrus ekologinius kriterijus išskirtas vietoves.

Be viso to, EK ir ES šalys narės taip pat ruošia kitus projektus bei sprendimus, kaip būtų galima žemės ūkio veiklos stebėsenai panaudoti geografiškai pažymėtas nuotraukas, bepilotes skraidykles. Teigiama, kad viso to reikia dėl visaapimančios ir ekonomiškai efektyvios Bendrosios žemės ūkio politikos plėtros.   

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos