ES įspėja: subsidijos Didžiosios Britanijos ūkininkams nebus pratęstos
2016-12-02

Briuselis. Už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Filas Hoganas (Phil Hogan) įspėjo Londoną, kad Europos Sąjungos (ES) subsidijos dėl „Brexit" 2020 metais baigsis ir po to Didžiosios Britanijos vyriausybė turės pati remti savo ūkininkus.

Interviu agentūrai AFP F. Hoganas pareiškė, kad išmokos ūkiams, kurios buvo suderintos pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), nebus pratęstos.

„Vis patikinu Jungtinės Karalystės ūkininkus, kad iki 2020 metų mūsų išmokos nebus keičiamos ir bus mokamos", - pareiškė jis.

„O po to tai jau turės spręsti Didžiosios Britanijos vyriausybė, jeigu derybos (dėl pasitraukimo iš ES) bus užbaigtos ir jeigu ji galės įvairias pageidaujamas žemės ūkio priemones finansuoti ... iš savo išteklių", - pažymėjo Komisijos narys.

Nors Didžioji Britanija pagal premjerės Teresos Mei (Theresa May) tvarkaraštį iš ES turėtų pasitraukti 2019 metų pradžioje, ES subsidijos pagal įstatymus turės būti mokamos iki 2020 metų.

Didžiosios Britanijos ūkininkų ir maisto pramonės grupių atstovai šią savaitę susitiko su šalies vyriausybės ministrais, kuriems išsakė savo nuogąstavimus dėl savo dosniai subsidijuojamų sektorių ateities po „Brexit".

„Žinoma, ūkininkai dėl to nerimauja, tačiau tai jau bus jų vyriausybės reikalas... Patikinau, kad ES subsidijos bus skiriamos iki 2020 metų, o dėl to, kas bus toliau, garantijų jau reikia prašyti iš Jungtinės Karalystės vyriausybės", - pareiškė F. Hoganas.

Didžiosios Britanijos finansų ministras Filipas Hamondas (Philip Hammond) rugpjūtį pažadėjo, kad finansavimas, kuris po „Brexit" iki 2020 metų bus skirtas ūkininkams, universitetams ir infrastruktūros projektams, bus toks pat, kokį skirdavo ES, tačiau nepasakė, kas bus toliau.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai