ES biudžeto projektas: ūkininkai 2020 metais turėtų gauti bent 196 eurus už hektarą
2012-11-26

Vilnius. 2020 metais tiesioginės išmokos žemdirbiams turėtų siekti bent 196 eurus (677 litus) už hektarą, numato naujas daugiametis Europos Sąjungos (ES) biudžeto projektas, kuris šiuo metu svarstomas Briuselyje.

"Visos valstybės narės turėtų pasiekti bent 196 eurų už hektarą lygį dabartinėmis kainomis iki 2020 metų", - rašoma 2014-2020 metų biudžeto projekte, kuris paviešintas tinklaraštyje apie ES "Open Europe blog".

Ši nuostata įtraukta penktadienio naktį. Praeitą savaitę Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermano van Rompuy (Hermano van Rompėjaus) projekte šios normos nebuvo.

Ankstesniuose projektuose buvo numatoma, kad Lietuvos ūkininkams išmokos iki 2020 metų pasiektų 174 eurus (601 litą).

Naujame projekte numatoma, kad šį skirtumo mažinimą "finansuos visos valstybės narės su tiesioginėmis išmokomis virš ES vidurkio, proporcingai nuo jų skirtumo nuo ES vidurkio".

Projekte taip pat palikta ankstesnė nuostata dėl išmokų vienodėjimo spartos, numatanti, kad "visos valstybės narės, gaunančios mažesnes nei 90 proc. ES vidurkis tiesiogines išmokas už hektarą, trečdaliu sumažins atotrūkį tarp jų dabartinių išmokų ir 90 proc. vidurkio kitoje finansinėje perspektyvioje".

Už 2012 metus tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbiams siekė 407 litus.

Tiesioginės išmokos žemdirbiams yra vienas iš svarbiausių klausimų Baltijos šalims, kurios teigia patiriančios diskriminaciją šioje srityje ir siekia sparčiau suvienodinti išmokas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai