EP ragina sparčiau ieškoti alternatyvų pesticidams
2019-02-13
pixabay.com nuotr.

Strasbūras. ES valstybės turi sparčiau keisti cheminius pesticidus nepavojingomis alternatyvomis, sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį priėmė Europos Parlamentas (EP).

Europarlamentarų susirūpinimą kelia tai, kad ES valstybės nepasiekė pažangos įgyvendindamos ES teisės aktus dėl tausiojo pesticidų naudojimo. Labai nedaug padaryta skatinant rengti mokslinius tyrimus, plėtoti ir naudoti ne chemines, mažai rizikingas alternatyvas.

Neseniai Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad skraidančių vabzdžių populiacija Vokietijos saugomose teritorijose per 27 metus sumažėjo daugiau nei 75 proc. Kadangi neonikotinoidų pagrindu veikiantys pesticidai nulemia bičių populiacijos mažėjimą visoje Europoje, EP reiškia ypatingą susirūpinimą dėl tolesnio tokių pesticidų naudojimo, taip pat tokių, kurių veikliosios medžiagos yra mutageninės, kancerogeninės, toksiškos reprodukcijai arba ardančios endokrininę sistemą.

RVAC 21 09 30

EP pažymi, kad žemės ūkis yra vienas iš pagrindinių vandens telkinių cheminės taršos šaltinių, ir ragina ES valstybes skatinti ūkininkus užkirsti kelią pesticidų patekimui į gėlo vandens sistemas.

Europarlamentarai siūlo numatyti privalomus ES pesticidų naudojimo mažinimo tikslus, taip pat ES mastu uždrausti naudoti pesticidus netoli gyvenamųjų namų, mokyklų, žaidimo aikštelių vaikų darželių ir ligoninių.

Rezoliucijai pritarė 546 EP nariai, nepritarė 39, o susilaikė 76.

EP, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai