Dėl sausros EK padidino tiesioginių išmokų avansus
2019-08-30

Vilnius. Briuselis. Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos (ES) narėms paprašius padidinti tiesioginių išmokų avansus dėl sausros nukentėjusiems ūkininkams, Europos Komisija (EK) leido mokėti didesnius avansus už šiuos metus. Taip pat buvo pasielgta ir pernai.

Tiesioginių išmokų riba šiemet, kaip ir pernai, padidinta nuo 50 iki 70 proc., o Kaimo plėtros programos priemonių – nuo 75 iki 85 proc., pranešė Europos Komisija.

Be kita ko, patvirtinti palengvinimai, kurie padės ūkininkams aprūpinti gyvulius pakankamu pašarų kiekiu.

RVAC 21 09 30

Lietuvos žemės ūkio ministerija praneša, jog jau artimiausiu metu bus pakeistos Tiesioginių išmokų taisyklės, kuriose atsispindės visi su sausra susiję palengvinimai ūkininkams:

  • leidžiama pūdymą, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti derliaus ir ganymo tikslais;
  • leidžiama posėliui ir/ar įsėliui, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti ir vienos rūšies žolinius augalus;
  • sumažinamas minimalus laikotarpis, kai dirvoje privalo būti išlaikomi posėliniai bei įsėliniai augalai, kurie deklaruojami kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė.

„Šios priemonės turėtų palengvinti Europos ūkininkų finansinę padėtį ir apsaugoti juos nuo gyvulių pašarų trūkumo“, – pranešime teigė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Philas Hoganas (Filas Hoganas).

Šiemet, kaip ir pernai, išmokų avansai galės būti mokami nuo spalio 16 dienos.

Pernai už deklaruotus plotus Lietuvos ūkininkams išmokėta 288 mln. eurų europinės paramos avansų. Avansinių išmokų pagal vieną ar kelias schemas sulaukė daugiau nei 124 tūkst. ūkininkų.

BNS, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai