Čekija pritaria Lietuvos pozicijai dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities
2012-04-24

Vilnius, balandžio 24 d. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis su Čekijos Senato Nacionalinės ekonomikos, žemės ūkio ir transporto komiteto delegacija, vadovaujama Komiteto pirmininko Jano Haidos (Jan Hajda), apsikeitė informacija apie padėtį šalių žemės ūkio sektoriuje, aptarė šalių pozicijas dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities (BŽŪP).

E. Pupinis pažymėjo, kad Lietuva kartu su Latvija ir Estija pasisako už sąžiningą ir teisingą tiesioginės paramos paskirstymą, siekia spartesnio tiesioginių išmokų suvienodinimo, be to, mano, kad parama turėtų atitekti tik realiai ūkininkaujantiems.

Čekijos Senato Komiteto pirmininkas pažymėjo, kad šalių pozicijos yra labai panašios, nes Čekija taip pat pasisako už aktyvių ūkininkų rėmimą, tiesioginių išmokų suvienodinimą visoje ES ir pažadėjo paremti Lietuvą vyksiančiose diskusijose Briuselyje ir pirmininkaujančiose valstybėse dėl spartesnio tiesioginių išmokų suvienodinimo.

Vaderstad 12 05

Taip pat Čekijos senatorius akcentavo, kad Europos Parlamente yra susikūrusi Vyšegrado parlamentarų grupė, kuri dirba BŽŪP ateities klausimu ir pakvietė prie šios grupės prisijungti Baltijos šalių kolegas.

Taip pat sutarta prieš birželio mėnesį Kopenhagoje vyksiantį nacionalinių parlamentų Kaimo reikalų komitetų pirmininkų susitikimą suderinti Čekijos ir Baltijos valstybių pozicijas dėl BŽŪP ateities.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai