BŽŪP ateitis gali priklausyti ir nuo europiečių nuomonės
2016-01-08

Briuselis. Naujausios „Eurobarometro" apklausos rezultatai rodo, jog didėja europiečių supratimas apie Bendrąją žemės ūkio politiką. Daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų mano, kad BŽŪP vaidmuo yra labai svarbus užtikrinant ES gyventojų darbą ir pajamas, vystant kaimą ir remiant žemdirbius.

Apklausa parodė, kad dauguma europiečių sutinka su tuo, jog BŽŪP prisideda prie prekių ir paslaugų mainų tarp ES ir kitų pasaulio regionų (66 proc.) ir padeda sklandžiau veikti ES vidaus rinkai (65 proc. sutinka).

„Labai svarbu, kad piliečiams vis  labiau rūpi žemės ūkis, ir vertinu tai, kad 70 proc. europiečių tiki, jog ES vykdo savo įsipareigojimus užtikrinant Europos maisto atsargas. Džiaugiuosi, kad ES piliečiai supranta, kuo BŽŪP prisideda prie vystymosi, darbingumo ir investicijų. Į tai turės būti atsižvelgta svarstant BŽŪP ateitį", - pareiškė ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan), komentuodamas apklausos rezultatus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Apklausos rezultatai rodo, kad ateityje turėtų būti atkreiptas dėmesys į tai, jog didėja žmonių susirūpinimas dėl atskirų žemės ūkio sričių (90 proc.) ir pasitvirtina ankstesnių apklausų tendencija dėl augančio europiečių susidomėjimo žemės ūkiu ir BŽŪP.

Šios „Eurobarometro" apklausos tikslas - ištirti žmonių susidomėjimo lygi žemės ūkiu, suprasti jų požiūrį į ūkininkų vaidmenį ir išsiaiškinti nuomonę apie pagrindinius ES tikslus, keliamus žemės ūkiui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai