BŽŪP – akmuo, ties kuriuo nuolat suklumpama
2012-03-27

Briuselis, kovo 27 d. Praėjusią savaitę įvykusiame Europos Sąjungos ministrų tarybos posėdyje diskutuota dėl Bendrosios žemės ūkio politikos supaprastinimo. ES pirmininkaujančios Danijos atstovas pasiūlė neformalią diskusiją dėl lėšų paskirstymo tarp BŽŪP pirmojo ir antrojo ramsčių, t. y. tiesioginėms išmokoms ir kaimo plėtrai.

Pasiūlymai dėl BŽŪP reformos sulaukė valstybių narių kritikos dėl jų įgyvendinimo sudėtingumo ir brangumo. Pagrindiniais kritikos objektais buvo „aktyvaus ūkininko" sąvoka ir aplinkosaugos reikalavimai, rašo agronews.com.pl.

Apibendrindamas diskusiją, Europos Komisijos atstovas pareiškė, kad, susitikime išgirdo vien kritiką ir pasigedo konstruktyvių pasiūlymų, kaip gerinti BŽŪP reformos dokumentą.

Diskutuodami dėl pirmojo ir antrojo ramsčių finansavimo, ES šalių ministrai siūlė taikyti objektyvius kriterijus, kurie užtikrintų skaidrų biudžeto padalijimą. Tačiau kalbant apie kriterijus, kurie garantuotų valstybėms narėms geriausius lėšų paskirstymo rezultatus, kaip antai išmokos už hektarą, sutarimo nebuvo: pasiūlymas sulaukė tiek palaikymo, tiek kritikos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai