Briuselyje inicijuojamos diskusijos dėl būsimos žemės ūkio politikos
2016-12-16

Briuselis. Europos Parlamento nariai inicijuoja diskusijas dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos. Šią savaitę plenarinio EP posėdžio metu svarstyta, ar dabartinė BŽŪP struktūra pakankamai apsaugo ūkininkus nuo žemės ūkio produkcijos kainų svyravimų bei leidžia užtikrinti ūkių gyvybingumą.

Vis garsiau pasigirsta siūlymas egzistuojančius BŽŪP elementus keisti naujais - rizikos valdymo įrankiais, t. y. panašiomis ūkių pajamų draudimo schemomis, kokios egzistuoja, pavyzdžiui, JAV ar Kanadoje.

Lietuvos atstovas Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete Bronis Ropė (nuotr.) posėdyje akcentavo tiesioginių išmokų svorį ir svarbą ūkininkų gaunamoms pajamoms. ,„Tiesioginės išmokos yra prognozuojama ir fiksuota ūkio pajamų dalis, kuri ypač svarbi krizių metu. Tiesioginės išmokos leidžia planuoti šią pajamų dalį - ūkininkas tiksliai žino, kada ir kiek, kokių ir už ką išmokų gaus. Tačiau dabar egzistuojantys tiesioginių išmokų netolygumai iškreipia rinką. Siekiant užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas bendrojoje rinkoje ir tvarų žemės ūkio išteklių naudojimą Europos Sąjungos mastu, būtina suvienodinti tiesiogines išmokas tarp valstybių narių. Juk gamybos kaštai visoje Europoje yra panašūs", - kalbėjo B. Ropė.

Anot europarlamentaro, reformuojant Bendrąją žemės ūkio politiką, būtina parodyti, kad Europos Sąjunga yra solidari ir vienodai vertina kiekvieno savo ūkininko darbą, nesvarbu, kur jis dirbtų.

„Sąžiningos ir Lietuvos ūkininkų nediskriminuojančios tiesioginės išmokos yra vienas esminių mano, kaip Lietuvos kaimui atstovaujančio europarlamentaro, veiklos prioritetų. Tačiau šiam tikslui pasiekti reikalingas visų susijusių grandžių - tiek Europos Parlamento, tiek naujojo Lietuvos žemės ūkio ministro, tiek šalies vadovės, tiek pačių ūkininkų bendradarbiavimas", pranešime spaudai cituojamas B. Ropė.

Po diskusijos Europos Parlamente Europos Komisija pranešė netrukus pradėsianti viešąsias konsultacijas dėl BŽŪP reformos, kuriose kviečiami dalyvauti visi ES piliečiai. Svarbu, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių pareikštų savo valią ir sudalyvautų šiose konsultacijose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai