Briuselis nurodo skelbti visus paramos gavėjus, gaunančius daugiau kaip 1250 eurų
2015-06-05

Briuselis. Europos Sąjungos valstybės narės turi skelbti BŽŪP paramos gavėjus, gaunančius tiesiogines išmokas ir investicinę paramą, nepriklausomai nuo to, ar tai fiziniai ar juridiniai asmenys. Tai numatyta BŽŪP reformos dokumentuose, patvirtintuose 2013 metais.

ES Reglamente 1306/2013 (111 straipsnyje) nurodyta, kad skelbiant paramos gavėjų sąrašus privalo būti nurodoma: vardas ir pavardė, jei paramos gavėjas yra fizinis asmuo; visas įregistruotas juridinis pavadinimas, jei tai juridinis asmuo; įregistruotas arba kitaip oficialiai pripažintas visas asociacijos pavadinimas, jei paramos gavėja yra asociacija, neturinti savarankiško teisinio subjektiškumo.

Taip pat turi būti nurodoma savivaldybė, kurioje gavėjas registruotas, išmokų sumos pagal fondus, priemones, gauta parama pagal metus. Informacija turi būti skelbiama vienoje interneto svetainėje ir išlikti prieinama dvejus metus nuo pirminio paskelbimo dienos.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Kaip informuoja Europos Komisija, nebus skelbiama apie tuos paramos gavėjus, kurių per vienus metus gauta suma neviršija 1250 eurų.

Pasak žemės ūkio eurokomisaro Filo Hogano (Phil Hogan), tai atitinka siekį užtikrinti skaidresnį BŽŪP lėšų naudojimą. „Skaidrumas turi būti subalansuotas su pagarba paramos gavėjų privačiam gyvenimui ir asmens duomenų apsauga. Labai svarbu, kad mokesčių mokėtojai įvertintų svarbų žemdirbių darbą, kuriant aukštos kokybės maisto produktus, saugant aplinką ir gyvūnų gerovę. Tikiuosi, kad šios naujos skaidrumo taisyklės padės plačiajai visuomenei geriau suprasti, kaip BŽŪP padeda spręsti visuomenės problemas", - komentare teigė komisaras F. Hoganas.

Lietuva ES paramos gavėjus viešina Nacionalinės mokėjimo agentūros informaciniame portale, kuriame skelbiami duomenys pradedant SAPARD ir 2004-2006 m. BPD paramos gavėjais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai