Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Briuselis leido subsidijuoti trąšas ir pašarus. Ar pasinaudosime?

Briuselis. Europos Komisija (EK) leido valstybėms narėms skirti iki 35 tūkst. eurų paramą vienam ūkiui. Šios lėšos gali būti naudojamas subsidijuoti trąšų, pašarų ir kt. įsigijimą.

Kovo 23 d. EK pristatė veiksmų planą, skirtą remti ES ūkininkus ir vartotojus karo Ukrainoje ir augančių gamybos sąnaudų bei maisto kainų akivaizdoje.

Viena iš siūlomų pagalbos priemonių – parama iki 35 tūkst. eurų vienam ūkiui. Tokią subsidiją valstybė narė galės panaudoti iš savo nacionalinių išteklių. Būtent iš šios pagalbos lėšų mokėtinos subsidijos už trąšas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Parama iki 35 tūkst. Eur vienam ūkiui galėtų būti skiriama kaip subsidija apsirūpinti ne vien trąšomis, bet ir pašarais ar taikyti kitas pagalbos schemas.

„Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti po Rusijos agresijos prieš Ukrainą, leidžia subsidijuoti trąšas, pašarus ir kt., neviršijant 35 tūkst. Eur vienam ūkiui. Kalbama apie nacionalinę pagalbą“, – paaiškino ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voiciechovskis).

Apie tai jis informavo ir savo „Twitter“ paskyroje. O reaguodamas į sarkastišką tautiečio pastabą („Kada tie pinigai iš Briuselio atplauks į Lenkiją?“), komisaras atšovė: „Aš rūpinuosi, kad Ponas galėtų pasinaudoti konkrečia pagalba, o Ponas sau juokauja. Atsakysiu Gogolio žodžiais: „Iš ko juokiatės? Iš savęs juokiatės!“ Kol Tamsta juoksies, kiti į tai pažiūrės rimtai ir pasiims tai, kas jiems priklauso.“

Kovo 23 d. EK komunikate teigiama, kad valstybės narės galės parengti programas, pagal kurias nuo krizės nukentėjusioms žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros sektorių įmonėms bus skirti iki 35 tūkst. Eur, o kituose sektoriuose veikiančioms įmonėms – iki 400 tūkst. eurų.

„Šios pagalbos nereikia sieti su energijos kainų augimu, nes krizė ir sankcijos prieš Rusiją paveikė ekonomiką įvairiais būdais, įskaitant fizinius tiekimo grandinių sutrikimus. Pagalba gali būti teikiama įvairiomis formomis, tarp jų ir skiriant tiesiogines išmokas“, – rašoma komunikate.

EK paaiškina, kad pagalba gali būti teikiama nebūtinai skiriant tiesiogines subsidijas, bet, pavyzdžiui, kaip mokesčių lengvatos ar palankios mokėjimo sąlygos (pavyzdžiui, grąžintini avansai, garantijos, paskolos ir kt.).

Kokios dar pagalbos, susijusios su karu Ukrainoje, gaus ES ūkininkai? EK formuoja 500 mln. Eur rezervą, kad galėtų teikti išimtinę pagalbą gamintojams. Lietuvai iš šio fondo teko 7,7 mln. eurų.

Krizių rezervas gali būti padidintas 200 proc. naudojant nacionalines lėšas. Finansinio paketo paskirstymo būdas ir kriterijai priklauso nuo valstybių narių.

EK nusprendė taikyti subsidijas privačiam kiaulienos saugojimui. Be to, ūkininkai pūdymą galės naudoti įdirbimui, o nuo spalio 16 d. jiems bus mokami tiesioginių išmokų avansai.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos