Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
BŽŪP
Briuselis klausia, kaip sąžiningiau paskirstyti pridėtinę vertę

Briuselis. Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas, siekdama sužinoti bendrijos ūkininkų, piliečių ir kitų suinteresuotųjų asmenų nuomonę, kaip padaryti ES maisto tiekimo grandinę sąžiningesnę ir tinkamiau paskirstyti pridėtinę vertę.

EK remiasi prielaida, kad pridėtinė vertė nėra tinkamai paskirstoma visuose maisto tiekimo grandinės lygmenyse, visų pirma dėl derybinių galių skirtumų skirtumų tarp smulkesnių veiklos vykdytojų, įskaitant ūkininkus ir mažąsias įmones, kurie yra labiau pažeidžiami, ir ekonomiškai stipresnių ir labai koncentruotų prekybininkų.

„Ūkininkai - pirmoji grandinės grandis ir be jų neturėtume maisto, kurį reikia perdirbti, parduoti ir vartoti. Deja, pastebime, kad jie dažnai lieka silpniausia grandis. Norėdami pašalinti maisto tiekimo grandinės trūkumus, raginame imtis veiksmų, kurie atitiktų ilgalaikę Komisijos poziciją būti pasirengus ateiti į pagalbą Europos ūkininkams", - sakė ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan), ragindamas ES piliečius, ūkininkus ir suinteresuotąsias šalis pareikšti savo nuomonę internetinėse konsultacijose.

Bioversija 22 08 31

Europos Komisija teiraujasi, ar reikia ir naudinga imtis priemonių ES lygmeniu nesąžiningos prekybos žemės ūkio maisto produktais praktikos problemai spręsti arba reglamentuoti.

Komisija taip pat nori įvertinti rinkos skaidrumo lygį visoje grandinėje ir nustatyti, kur jį būtų galima padidinti. Atsižvelgiant į tai, kad tam tikra konkurencija yra reikalinga, konsultacijos padėtų nuspręsti, ar reikia papildomų priemonių ES rinkos skaidrumui užtikrinti.

Konsultacijose siekiama sužinoti, ar domimasi gamintojų bendradarbiavimu ir vadinamaisiais vertės pasidalijimo susitarimais (visų pirma, rinkos priemokų ir praradimų dėl atitinkamų rinkos kainų kitimo pasidalijimu), kurie jau yra taikomi kai kuriuose sektoriuose, pavyzdžiui, cukraus sektoriuje.

Internetinės konsultacijos vyks iki lapkričio 17 dienos. Šiuo metu paskelbtas klausimynas anglų kalba, artimiausiu metu jis bus paskelbtas visomis ES šalių narių kalbomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos