Briuselio kregždė atnešė prastų naujienų
2012-03-29

Vilnius, kovo 29 d. Europos Sąjungos 2014-2020 metų finansinėje perspektyvoje Lietuvai siūloma 1 mlrd. litų mažiau struktūrinės paramos lėšų negu šalis gavo 2007-2013 m., informavo ES regioninės politikos komisaras Johanesas Hanas (nuotr.). Tai neigiamai paveiktų situaciją Lietuvos kaime, nes parama regionams iš dalies kompensuoja kaimo plėtrai ir žemės ūkiui trūkstamas lėšas.

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį po susitikimo su eurokomisaru Johanesu Hanu (Johannes Hahn) žurnalistams sakė, kad Lietuvai toks siūlymas kelia nerimą, o sprendimų bus ieškoma derybose.

„Mes siekiame, kad apskaičiuojant struktūrinę paramą Lietuvai 2014-2020 metais, mes nematytume tokio sumažėjimo, kokį dabar matome pagal pateiktą formą ir pateiktą pasiūlymą. Mums sumažėjimas siekia 14 proc., t. y. prarandame daugiau negu milijardą litų. Panašiai atrodo Latvijos ir Estijos perspektyvos", - sakė A. Kubilius.

Vaderstad 12 05

„Struktūrinės, regioninės paramos fondai Lietuvai yra labai svarbūs, mes juos iki šiol labai sėkmingai, labai efektyviai naudojome ir esame sunerimę, kad pagal dabartinius pasiūlymus trys Baltijos valstybės gali turėti žymiai mažesnį struktūrinės paramos finansavimą kitoje finansinėje perspektyvoje. Manau, kad derybose bus ieškoma tinkamų sprendimų", - kalbėjo premjeras.

Eurokomisaras žurnalistams sakė, kad struktūrinės paramos dydis apskaičiuojamas vertinant šalies pastarųjų trejų metų Bendrojo vidaus produkto (BVP) dydį. „Tinkamiausias skaičius nustatant asignavimus šaliai visada yra BVP. Mes imame trejų paskutinių metų vidurkį, regionui tai reiškia 2008-2010 metus, o šaliai 2009-2011 metus. Šių trejų metų vidurkį imame kaip skaičiavimo išeities tašką", - teigė J. Hahnas.

Siejant ES paramos dydį su BVP reikštų, kad finansavimas, kurį gautų Lietuva, negalėtų viršyti 2,5 proc. šalies BVP.

Sanglaudos ir žemės ūkio politika yra esminės priemonės mažinti atotrūkį tarp labiau ir mažiau išsivysčiusių regionų, kurti veiksmingesnę bendrąją rinką ir didinti ES konkurencingumą pasaulio rinkoje.

ES struktūrinės paramos lėšos investuojamos į kelius, telekomunikacijas, energetiką, darbo vietų kūrimą bei paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, švietimą ir profesinį mokymą, įsidarbinimo galimybių plėtrą, mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą, švietimo ir profesinio mokymo sistemų tobulinimą, jos skiriamos dideliems transporto ir aplinkos apsaugos projektams.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai