Žydint rapsams jų augintojai sulauks papildomo tikrintojų dėmesio
2016-06-07

Vilnius. Virš žydinčių augalų mirgėte mirga bitės ir kiti vabzdžiai, kuriuos vilioja ir ryškiai geltona spalva šviečiantys rapsų laukai. Tačiau jei žemdirbiai, pasėję beicais „Cruiser OSR" ir „Modesto" apdorotus rapsus ar purkšdami žydinčius laukus augalų apsaugos produktais nesilaikys  teisės aktų reikalavimų, bėdų gali kilti bitininkams.

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VATŽŪM) primena žemdirbiams, kad laikydamiesi Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklių reikalavimų jie turėjo iš anksto per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) pateikti informaciją apie „Cruiser OSR" ir „Modesto" beicais beicuota vasarinių rapsų sėkla apsėtus laukus.

Nespėjusiuosius pateikti informacijos anksčiau VATŽŪM ragina nedelsiant tai padaryti, kad bitininkai žinotų, kur auga ir žydi šiais beicais beicuoti vasariniai rapsai, ir galėtų apsaugoti savo augintines nuo nepageidaujamo poveikio.

„Patirtis rodo, jog daugiausia pažeidimų nustatoma, kai augalams intensyviai žydint žemdirbiai purškia laukus, todėl Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos nuo birželio mėnesio planuoja papildomai tikrinti vasarinių rapsų augintojus, ar naudodami augalų apsaugos produktus jie nepažeidžia teisės aktų reikalavimų ir saugiai naudoja šiuos produktus. Taip pat atkreipsime dėmesį, ar rapsų augintojai pateikė informaciją apie laukus, kuriuose pasėti „Cruiser OSR" ir „Modesto" beicais beicuoti rapsai", - sako tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas

VATŽŪM primena, kad rapsų ir kitų žydinčių augalų augintojai, besiruošiantys juos apdoroti profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais, taip pat privalo iš anksto per PPIS informuoti bičių laikytojus apie planuojamą rapsų purškimą arba jo atšaukimą, bei nepamiršti, kad purkšti žydinčių rapsų negalima dieną - nuo 4 val. ryto iki 21 val. vakaro, kai intensyviai darbuojasi bitės ir kiti vabzdžiai.

Taip pat svarbu, kad augalai būtų apdorojami tik Lietuvoje registruotais augalų apsaugos produktais griežtai laikantis kiekvieno jų etiketėje nurodytų reikalavimų bei rekomendacijų, kurios parengtos atsižvelgiant į to produkto poveikį aplinkai ir kitas savybes, o purškiama būtų tik su techniškai tvarkinga, patikrinta purškimo įranga.

VAT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai