Vilkai siaubia ganyklas
2014-06-13

Vilkaviškis. Vilkaviškio rajono savivaldybė ruošia kreipimąsi į Aplinkos ministeriją, prašydama leisti medžioti vilkus visus metus, mat pilkšių teroras nesiliauja nuo ankstaus pavasario. Vištyčio seniūnijoje, greta miškų, gyvenančių ūkininkų žodžiais, anksčiau nėra buvę, kad į kiemus atbėgę vilkai pultų gyvulius ir visai nebijotų žmogaus.

Vištyčio seniūnijos gyventojas Edmundas Augustaitis ganykloje rado tįsantį vilko papjautą ir pusiau suėstą veršį. Gyvi likę du veršeliai buvo smarkiai išgąsdinti. Žmogus parsivedė juos prie namų ir pririšo sode, nes pabijojo, kad kitą naktį vilkas į ganyklą gali sugrįžti. Plėšrūnas atsekė paskui veršelius į sodą. Naktį  šeimininkas išgirdo triukšmą. Išbėgęs į kiemą jis pamatė į veršelį įsikirtusį vilką. Šis neišsigando net prožektoriaus šviesos. Ūkininkui teko sėsti į mašiną ir apakinti vilką ilgosiomis šviesomis. Tik tada jis pabėgo į mišką.

Girėnų kaime veršį papjovė pačiame gyvenvietės centre. Užpultas ir kito Totorkiemyje gyvenančio žmogaus veršis. Ir viskas - per keletą dienų. Žmonės gyvena baimėje, gyvulius nakčiai ėmė vestis į tvartus. Kai kurie bandė statyti saulės energija pasikraunančius žibintus, tačiau vilkai jų nebijo. Naktį Vištyčio seniūnijos gyventojus šiurpina jų staugimas.

Dojus agro 19 09 10

Toks vaizdas Vištyčio gyventojams šįmet nėra retenybė

Meiliūnų kaimo gyventojas Sergejus Gavrilovas neteko telyčios. Smulkiam ūkininkui liko keturi veršiai ir galvos skausmas -  kaip apsisaugoti. S. Gavrilovas  kreipėsi į seniūniją dėl kompensacijos.

Tačiau, pasak ūkininkų, kompensacijos nė perpus nepadengia patirtų išlaidų. Pvz., paauginto gyvulio vertė apie tūkstantis litų, o kompensacija nesieks nė pusės sumos. Smarkiai sužaloto veršelio, kurį spėta išgelbėti iš vilko nasrų, gydymo apskritai niekas nekompensuos, nors reikia mokėti veterinarui, pirkti antibiotikus.

Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita sako, kad toks plėšrūnų antplūdis - pirmasis. Rudeniop, kai vilkai moko jauniklius medžioti, buvę, kad papjaudavo avį ar veršelį, bet vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje šitaip masiškai ir dar prie pat sodybų vilkai gyvulių niekada nepuolė.  Seniūnijoje jau papjauta apie dešimt veršių ir ožys. Vilkai įsisuko į Totorkiemio, Pavištyčio, Dobilinių, Girėnų kaimų ganyklas.

Pernai iš Vištyčio, Bartninkų ir Pajevonio seniūnijų buvo pateikta 10 prašymų kompensuoti vilkų padarytus nuostolius. Visi savininkai kreipėsi dėl įvairaus amžiaus ir svorio veršelių. Iš viso ūkininkams buvo išmokėta 9,5 tūkst. litų.

Žmonės, kurie dėl vilkų patyrė nuostolių, bet gyvulių nebuvo užregistravę, taip pat turėtų pranešti vietiniams medžiotojų būreliams. Jie ataskaitas pateikia Medžiotojų ir žvejų draugijai. Ši kartu su Žemės ūkio skyriumi galėtų kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad būtų padidinta vilkų medžioklės kvota.

Vištyčio gyventojai svarsto, kad tokie alkani ir įsiutę vilkai gali atklysti iš Kaliningrado srities, mat ten aplinkosaugos politika nėra itin palanki jų kailiui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai