Valstybės kontrolė: nežinoma, kiek Lietuvoje yra nesutvarkytų durpynų
2013-02-12

Vilnius. Lietuvoje nežinoma, kiek yra baigtų naudoti, bet nesutvarkytų karjerų bei durpynų, teigia Valstybės kontrolė. Išplatintoje VK ataskaitoje pažymima, kad šalyje neįteisinti griežti reikalavimai iškasus naudingąsias iškasenas nedelsiant sutvarkyti pažeistą teritoriją.

„Nesutvarkius karjerų neretai tokiose vietose ne tik atsiranda nelegalūs sąvartynai, bet ir dėl stačių šlaitų jie tampa žmonių gyvybei pavojingomis teritorijomis. Tinkamai nesutvarkius durpynų, juose dažnai kyla didžiuliai gaisrai", - pranešė Valstybės kontrolė, atlikusi auditą ir pateikusi savo rekomendacijas Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms.

Valstybės auditorių nuomone, institucijos dėl karjerų ir durpynų mažai bendrauja tarpusavyje, o baudos už pažeidimus yra labai mažos ir neatgraso nuo nelegalios veiklos.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Nelegalios kasybos kontrolės sistema ir numatytos administracinės baudos - neveiksmingos. Šiuo metu baudų dydis nesusietas su pažeistu žemės plotu ir iškastų žemės gelmių išteklių kiekiu, todėl pažeidėjų gaunama nauda yra gerokai didesnė nei bauda. Baudai sumokėti pakanka parduoti nelegaliai iškastus išteklius iš 10-15 kvadratinių metrų pažeisto ploto", - vertina Valstybės kontrolė.

Specialistų vertinimais, nelegali naudingųjų iškasenų gavyba Lietuvoje siekia apie 10 proc. teisėtos gavybos lygio.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai