Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Aplinka, miškai
Ūkininkas skelbia karą šiukšlintojams

Kėdainiai. Lančiūnavos ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas (nuotr.) nebeapsikenčia netoli jo dirbamų žemių esančių Milžemio karjerų šiukšlintojų netvarkos. Žemdirbys neatsistebi, kad tokie nevalyvi gali būti gamta pasidžiaugti atvažiavę žmonės: dešimt ūkio darbininkų per pusdienį pririnko visą sunkvežimio priekabą poilsiautojų paliktų šiukšlių.

„Šįmet penktą pavasarį skubame prie karjerų ir tvarkome jų pakrantes. Kaskart atvažiavę tikimės rasti akiai mielą vaizdą, tačiau vis tenka nusivilti - pasitinka kalnai šiukšlių. Tiesiog stebina žmonių nevalyvumas. Kur tik geresnės vietos pasimėgauti vandeniu, ten randame krūvas tuščių butelių nuo alaus, degtinės, gaiviųjų gėrimų, mėtosi ir skardinės, cigarečių, traškučių pakeliai, panaudoti sargiai, sauskelnės. Kas pavasarį apvažiuojame karjerus ir prirenkame po kelias priekabas įvairių atliekų", - sako V. Girdzijauskas.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Dešimt ūkio darbininkų per pusdienį pririnko pilną sunkvežimio priekabą poilsiautojų paliekamų šiukšlių

Žemdirbys per patį pavasario darbymetį dalį ūkio darbuotojų atitraukęs nuo daržovių sodinimo, suskubo tvarkyti viešųjų erdvių, nes netrukus sužaliuos žolė ir ūgtelėjusi paslėps šiukšles. Pasak ūkininko, nors laukuose darbai veja vienas kitą, prieš gamtos teršimą negalima užmerkti akių.

„Niekada savo talkų neviešinome ir nesigyrėme, kad darome kažkokį ypatingai gerą darbą. Puikiai suprantame, kad seniūnija neturi pakankamai lėšų, jog pajėgtų visas erdves sutvarkyti ir išvalyti. Džiaugiuosi už tuos žmones, kurie organizuoja talkas, rengia švarinimosi akcijas, kad juos supanti aplinka taptų švaresnė. Mes tvarkomės be jokių šūkių, reklamų ir nelaukdami padėkų", - sako ūkininkas.

Beje, jis įspėja, kad daugiau į poilsiautojų aplaidumą pro pirštus nebežiūrės. Visą vasarą planuoja reguliariai vis nuvažiuoti prie karjerų ir patikrinti, kaip vasarotojai elgiasi, ar nepalieka šiukšlių. „Jei rasime aplinka prišnerkštą, perduosime atsakingiems pareigūnams, kurie ras būdų sudrausminti", - perspėjo pilietiškas ūkininkas.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos