Trąšų gamykla aplinką teršia ne labiau kaip 170 automobilių
2014-12-02

Kėdainiai. Moderni sieros gamybos įranga sumontuota Kėdainių „Lifosos" gamykloje. Pastačius naująjį kontaktinį aparatą, bendra „Lifosos" tarša sumažėjo bemaž du kartus. Dirbdama visu pajėgumu, Kėdainių trąšų gamykla per metus į aplinką išmeta tiek šiltnamio efektą sukeliančių teršalų, kiek ir 170 naujos kartos hibridinių automobilių „Lexus".

Investicijų į taršos mažinimą „Lifosoje" imtasi todėl, kad artimiausiu metu Europoje turėtų įsigalioti nauja aplinkosaugos direktyva, numatanti, jog norint pagaminti 1 toną sieros rūgšties į aplinką galima išmesti ne du, o vieną kilogramą teršalų.

„Mes nelaukėme, kol bus patvirtinta nauja tvarka. Tiesiog padarėme, ką galėjome, kad aplinką terštume kuo mažiau. Dabar mūsų taršos rodikliai net nesiekia planuojamų normų - gamindami vieną toną sieros rūgšties mes išmetame tik apie pusę kilogramo teršalų", - teigė J. Dastikas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Naujam aparatui - 800 tonų plieno

Apie 30 mln. litų kainavęs naujasis kontaktinis aparatas pagamintas pagal JAV ir Kanados specialistų projektą. Maždaug metus įrenginį montavo panevėžiečių bendrovės „Montuotojas" specialistai.

Kontaktinis aparatas - įrenginys, kuriame veikiant katalizatoriui sieros dioksido dujos virsta sieros trideginiu, kurį paveikus vandeniu, gaunama sieros rūgtis, reikalinga gamyklos darbui ir pagrindinių produktų gamybai.

Naujoji „Lifosos" investicija kainavo apie 30 milijonų litų. Ji gamyklos aplinkos taršą sumažino daugiau kaip dvigubai

„Senasis kontaktinis aparatas gamykloje veikė 25 metus, tad atėjo laikas jį keisti. Gavę akcininkų pritarimą ėmėmės permainų ir šiandien jau galime džiaugtis puikia investicija - nauju 16 metrų skersmens ir 31 metro aukščio įrenginiu, kurio gamybai panaudota apie 800 tonų specialaus nerūdijančio švediško plieno. Esame vieninteliai Europoje pastatę tokį modernų aparatą, leidžiantį efektyviai dirbti ir maksimaliai tausoti aplinką", - sakė „Lifosos" vadovas.

Krizę išgyveno

Šiuo metu gamyklos darbuotojai ardo senąjį aparatą ir baigia sutvarkyti naujojo aplinką. Kėdainių trąšų gamintojai 2014-uosius baigia geros nuotaikos - gamykla dirba visu pajėgumu ir sėkmingai.

„Galime lengviau atsikvėpti, kad situacija keičiasi į gera. Trąšos nežymiai brangsta. Šiuos metus planuojame baigti uždirbę kiek daugiau negu 100 milijonų litų pelno. Tai puikus rezultatas, turint galvoje, kad pernai dirbome nuostolingai. Tačiau mūsų darbe tai nėra naujiena. Prie nuolatinių rinkos bangavimų esame įpratę", - teigė J. Dastikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai