Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Aplinka, miškai
Suvalkijos žemdirbiams sukilus, aplinkos ministras imasi švelninti padėtį
Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Vištytis / Kudirkos Naumiestis. Vakar Suvalkijoje aplinkos ministrą Simoną Gentvilą pasitiko minia žemdirbių, kurie nepritaria Sūduvos (Suvalkijos) nacionalinio parko steigimui. Ūkininkai neabejoja, kad tai sukels rimtų pasekmių žemės ūkiui, mat sumažės ūkininkavimo plotai.

Per susitikimą daugiausia diskutuota dėl planuojamo nacionalinio parko teritorijos apimčių, tad ūkininkai reiškė nepasitenkinimą. Juk dalį Kudirkos Naumiesčio, Vištyčio, Šakių, Vilkaviškio ir Kalvarijos žemdirbių sklypų galimai apims naujasis nacionalinis parkas.

Po audringo žemdirbių išlydėjimo su keliomis dešimtimis traktorių, pradėta švelninti padėtį – Aplinkos ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad S. Gentvilas nacionalinio parko nepradės planuoti be ūkininkų sutarimo.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kaip rašoma pranešime, Aplinkos ministras užtikrino bendruomenių ir savivaldybių atstovus, kad parko planavimas atidėtas, kol nebus atlikti darbai, kurių per 30 metų nepadarė Vištyčio regioninio parko direkcija ir kol nebus sutarta dėl tikslių teritorijų, kurias reikia saugoti.

Esą derlingiausių Suvalkijos krašto žemių, kuriose intensyviai ūkininkaujama, nebus Suvalkijos nacionalinio parko sudėtyje. S. Gentvilo teigimu, ūkininkavimui dideli pokyčiai negresia.

Aplinkos ministras mano, kad nacionalinio parko steigimo idėja nepalaikoma dėl to, kad nesusiklostę santykiai su Vištyčio regioninio parko administracija.

Parama Suvalkijos žemdirbiams išreikšta socialiniuose tinkluose. Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas feisbuke rašo: „Aplinkos ministras Simonas Gentvilas skina karčius savo darbo vaisius. (...) Tik vieningi žemdirbiai gali atstovėti už save. Linkiu šio krašto žemdirbiams dar labiau vienytis ir parodyti, kad be sostinės yra ir kita Lietuva, su kuria reikia skaitytis. Žemdirbių kantrybė turi ribas!“

M. Puidokas skatina žemdirbius būti vieningiems ir palaikyti šio krašto kolegas, mat, jo žodžiais, negali žinoti, kada aplinkos ministras užsigeis nusavinti kitų ūkininkų žemę ir joje apriboti veiklą.

„Tikiuosi, kad šiuo pavyzdžiu pasinaudos visos Lietuvos žemdirbiai“, – feisbuke rašo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas.

Seimo narės Ligitos Girskienės patarėjas Arminas Mockevičius irgi neliko abejingas žemdirbių susirūpinimui dėl planuojamo steigti nacionalinio parko.

„Ūkininkai kyla į kovą! Jie nenori atiduoti savo žemės, kad būtų draudžiama ją dirbti ir joje vykdyti kitą veiklą!“ – feisbuke rašo jis. Anot A. Mockevičiaus, taip ūkininkai išreiškia nepasitikėjimą aplinkos ministru ir saugomų teritorijų sistema.

„Žmonės bijo prarasti žemę (...). Jie turi patirties, kaip saugomų teritorijų valdininkėlis, kuris savo krašte jaučiasi diktatoriumi, kiša pagalius norintiesiems kurti savo gyvenimą ir atgaivinti kaimą“, – paramą Suvalkijos ūkininkams išreiškė A. Mockevičius.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos